A minősítő cég a most kibocsátásra készülő magyar eurókötvényekkel kapcsolatban az eddigi szuverén besorolást tartotta meg, ugyanakkor elemzésében kiemelte, hogy hazánkban nő a politikai bizonytalanság. A kötvények besorolása "BBB plusz", ami összhangban a magyar devizaadósság közepes befektetői osztályzatával. A rövid futamú magyar adósságkockázat elsőrendű az S&P szerint.
A Standard & Poor's elemzői a besoroláshoz adott kommentárukban azt írták, hogy a magyar gazdaság jól integrálódott az EU-ba, ez támasztja alá a minősítést. Változatlanul korlátozó osztályzati tényezőnek tartják ugyanakkor a magas költségvetési deficitet, valamint a szintén magas és növekvő államadósságot, emellett a jelentős külső adósságterhet.
A besorolásra érvényes negatív kilátás a növekvő politikai bizonytalanságot tükrözi, valamint a választások előtt "a költségvetési reformok felhígítására irányuló nyomást és ösztönzőket", és annak romló kilátását, hogy 2011 előtt sikerül fordulatot elérni a nagyon magas államadósság-teher növekedési folyamatában, áll az S&P elemzésében.
A Standard & Poor's március 14-én rontotta leminősítést valószínűsítő negatívra a "BBB plusz" szuverén magyar adóskockázati besorolás kilátását. Ehhez fűzött indoklásában annak idején azt írta: a március 9-ei népszavazás kimenetele megerősítette, hogy "csökken a magyarok étvágya a konszolidációs folyamat továbbvitele iránt", és az akkoriban felmerült, "időszerűtlen" 2009-es adócsökkentési elképzelések is ebbe az irányba mutattak.