2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az eurózóna jó úton halad a válság megoldása felé, a politikai egyensúlytalanság azonban tartósan fennmaradhat a kontinens gazdag és szegény országai között - nyilatkozta Soros György a BBC-nek. A magyar származású tőzsdeguru szerint a megszorítások nem válaszok az adósságproblémára, mivel újra recesszióba taszíthatják a gazdaságokat. Mfor.hu-háttér.

"Eddig volt egy hiányzó elem az eurózónában, a fiskális elem, ami most megszületett. Létezett Európai Központi Bank, de nem volt egységes pénzügyminisztérium, költségvetési szerv. Ez most a létrehozott stabilitási alap fennmaradásával és hatáskörének kibővítésével megszülethet" - nyilatkozta Soros György. A jelenleg Davosban tartózkodó milliárdos üzletember szerint Európa gazdag és szegény országai között a pénzügyi feszültségek politikai egyensúlytalanságokhoz vezethetnek, ami még megoldásra vár.

Az elmúlt hónapokban több pesszimista vélemény is megjelent az Európai Unióról és az eurózónáról, sokan a valutaövezet felbomlását valószínűsítik. A magyar származású tőzsdeguru szerint is van esély arra, hogy az eurózóna darabjaira hullik majd, azonban szerinte ez nem fog megtörténni.

Soros szerint a megszorítások nem a megfelelő válaszok az európai adósságválságra, a brit kormány is visszakozni fog, ha érzi a meghozott intézkedések következményeit. Szerinte ugyanis a megszorítások újból recesszióba taszíthatják a gazdaságot. Sokan ezt a kijelentést a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) való burkolt szembeszállásnak értékelték, a szervezet ugyanis eddig végig kiállt amellett, hogy az adósságcsökkentés egyetlen lehetséges módja a kiadások faragása.

Soros György a davosi Világgazdasági Fórumon a Bloombergnek is interjút adott, melyben kiemelte: Görögország és Írország nem várhat 2013-ig, hogy elkezdje átstrukturálni adósságát, az első lépéseket már a közeljövőben meg kell tenni.

A Bloomberg kérdésére a befektető az Egyesült Államok kilátásairól is beszélt: attól tart, hogy a jelenlegi gazdasági fellendülés csak átmeneti a tengerentúlon. Soros szerint ha elkezdi emelni a kamatokat a Fed, akkor az negatív hatással lesz majd a növekedésre, és ismét megtorpanhat az amerikai gazdaság.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!