3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Unió nem fogja tudni rávenni a legnagyobb olajtermelő országokat és az olajcégeket az olaj árának csökkentésére - mondta az MTI kérdésére Soros György magyar származású amerikai üzletember szerdán Budapesten.

"Rendkívül nehéz nyomást gyakorolni az olajtermelőkre. Az olajhelyzet olyan, amilyen, a kereslet és kínálat közötti egyensúly így alakult" - mondta Soros György, miután tárgyalt Göncz Kinga külügyminiszterrel.

Az EU-nak azért nem sikerülhet nyomást gyakorolni a termelőkre, mert az olajár kérdése nagyon összetett, több dolog befolyásolja. Egyrészt kezdenek kimerülni az olajtartalékok, és a meglévő készletek csökkennek, másrészt a globális klímaváltozás is hatással van a folyamatokra - hangsúlyozta.

Tartósan magas energiaárakkal kell számolni a világban. Nem lehet az energia árának csökkenésére számítani, el kell fogadni, hogy ez tovább emelkedik. Az olajár további növekedése ugyanakkor már önmagában megoldhatja a problémát, egy pont után csökkenhet az ár, mivel a további drágulás takarékosságra ösztönözheti az embereket - tette hozzá az üzletember.

Soros György arról is beszélt az MTI-nek, hogy a világgazdasági recesszió nemcsak az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát, hanem az Európai Unió más tagállamait is elérheti. Nagy-Britannia mellett Írországban és Spanyolországban is rossz a helyzet. Az írországi gazdasági visszaesés is szerepet játszhatott például abban, hogy az írek leszavazták az uniós reformszerződést - fűzte hozzá.

Mint rámutatott, a pénzügyi intézményrendszer válsága a világgazdaságra is hatással lesz. Magyarország semmit nem tehet ebben a helyzetben, de az ország nincs rosszabb helyzetben, mint a világ más államai.

Soros György és Göncz Kinga külügyminiszter azt követően tartott sajtóértekezletet szerdán, hogy együttműködési megállapodást írtak alá az üzletember által alapított Közép-Európai Egyetem (CEU) és az Open Society Institute, valamint a Külügyminisztérium között.

A most aláírt dokumentum egy 2003-ban aláírt megállapodás továbbgondolása. A szerdán megkötött szerződés alapján továbbra is öt határon túli magyar diák CEU-s képzését segíti évi húszmillió forinttal a Külügyminisztérium. Az együttműködés része továbbá a kiemeltebb külpolitikai témák közös feldolgozása. Az egyetem és a Külügyminisztérium közös képzési programokat is indít majd az euroatlanti térségen kívüli államok demokratikus átalakulásának segítésére.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!