A 20 millió eurós tőkebefektetés mellett a svájci befektető vállalja, hogy 4 millió darab CIG részvényt jegyez le.
A közleményben a CIG emlékeztet: a szerződés hatálybalépésének több együttes feltétele volt, így többek között a társaság részvényeinek bevezetése a tőzsdére, valamint az, hogy a CIG közgyűlése adjon felhatalmazást az igazgatóságnak az eljárás lefolytatására, valamint megszülessen a megállapodás az elszámolással megbízandó bankokkal.
"Tekintettel arra, hogy mindezek a feltételek teljesültek, a szerzős hatályba lépett, a kötelezettségvállalási időszak alatt a GEM bármikor élhet az opciós jogával a négy millió darab CIGPANNONIA részvény megszerzése vonatkozásában, továbbá Társaságunknak megnyílt a lehetősége a (...) tőkebevonásra" - olvasható a közleményben.
A CIG Pannónia szerint a szerződéseknek köszönhetően a meglévő működés finanszírozásán túl, újabb beruházásokra, a nem-élet üzletág fejlesztésére is lehetőség lesz.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) májusban engedélyezte a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. nem-életbiztosító leányvállalatának, a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. tevékenységi körének kibővítését. Az engedély kiterjed a szárazföldi jármű-casco módozat, önjáró szárazföldi járművekkel összefüggő felelősség- (kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nélkül), valamint általános felelősség, temetési biztosítási és pénzügyi veszteségek esetére vonatkozó biztosításokra.
Októberben pedig már engedélyezte a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt.-nek (EMABIT), hogy kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb) is végezzen. A CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító jelenleg a TIR Biztosító Egyesület átvett felelősségbiztosításait kezeli. A társaság még az idén ősszel piacra lép utasbiztosításával, a jövő év elejétől pedig lakásbiztosítást is kínál - közölte augusztusban a biztosító vezérigazgatója.
Csurgó Ottó, a CIG EMABIT vezérigazgatója korábban úgy nyilatkozott, hogy a - szélesebb körű tevékenységét októberben kezdő - biztosító első nyereséges évét 2014-re tervezi, ekkorra 5 milliárd forintos díjbevétellel kalkulál. A befektetett közel 3 milliárd forintos tőke pedig várhatóan a hetedik üzleti évben térül meg.
A CIG Pannónia Életbiztosító 2011. első félévében 12,6 milliárd forint bruttó díjbevételt ért el, 48 százalékkal többet a tavalyi első félévinél, és az év végéig 35 milliárd forintot tervez a cég. Az új szerződések állománydíja az első félévben 4,9 milliárd forint volt, ehhez 5,9 milliárd forint szerzési költség társult. A társaság idei első félévi mérleg szerinti vesztesége 2,4 milliárd forint
volt. Az életbiztosító 2014-ben a tervek szerint már nyereséges lesz.
MTI