A Pénzügyminisztérium a kifehérítésből származó többlet költségvetési bevételt nyolcvanmilliárd forintra becsülte, független szakértők szerint az összeg százmilliárd forint, egészítette ki az információt Szikora János.
A hatóságok közös fellépésének eredményét jelzi, hogy a veszteséget valló vállalkozások száma 2007-ben 14 százalékkal csökkent a korábbiakhoz képest, a veszteséget valló egyéni vállalkozók száma pedig 105 ezerről 76 ezerre mérséklődött.
Az APEH tavaly több mint 11 ezer vagyonosodási vizsgálatot folytatott le, s 42,7 milliárd forint nettó adókülönbözetet állapított meg. Az idén eddig háromezer vagyonosodási vizsgálat fejeződött be, 22 milliárd forintos nettó adókülönbözet megállapítással.
A foglalkoztatás kifehérítésének jegyében tavaly 77 ezer 600 ellenőrzést végzett az adóhatóság, a feltárt járulékkülönbözet összege 19,1 milliárd forint volt.
Társadalombiztosítási jogviszonnyal korábban közel félmillió állampolgár nem rendelkezett, ebben az évben 3.600 munkaadóhoz illetve 109 ezer magánszemélyhez fordult az APEH annak érdekében, hogy tisztázza biztosítási viszonyát, közölte az elnök. Felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon kötelező egészségbiztosítást kötni, tehát a "majd én fizetek az orvosnak" magyarázat elfogadhatatlan.
A külföldön vásárolt és külföldi rendszámmal működő személygépkocsiknál, amelyek döntő része szlovák, a regisztrációs adóval kapcsolatban fokozott ellenőrzést végez a szlovák hatóságokkal együttműködve a Vám- és Pénzügyőrség (VP) - jelezte Nagy János országos parancsnok.
Hozzátette: 1902 természetes és 3700 jogi személy rendelkezik szlovák lakhellyel illetve helyi regisztrációval, s most azt vizsgálja a VP, hányan rendelkeznek közülük szlovák rendszámú gépkocsival. Második körben a vizsgálat arra terjed majd ki, milyen célt szolgál a vásárlás, esetleg a magyar regisztrációs adó megkerülését.
MTI/Menedzsment Fórum