Az 1700 fős, a teljes létszám 15 százalékára rugó, két lépcsőben megvalósuló leépítést még akkor meg akarja lépni a Telekom vezetése, amikor nincs közvetlen válsághelyzet. A technológiai folyamatok fejlődésének következményeként ugyanis racionalizálni lehet a működési folyamatokat, így a leépítés nem fog teljesítmény visszaeséssel járni.
A lépésre azért is szükség van Szabó szerint, mivel a globális verseny fokozódása miatt, hiába nő a hazai piac, ha a növekedést külföldi szolgáltatók fölözik le. Itt említette meg például az Origo leányvállalatukat, amely annak ellenére sem tudja növelni érdemben bevételeit az on-line hirdetésekből, hogy közben a piac dinamikusan bővül. De véleménye szerint az Origo versenytársai sincsennek jobb helyzetben a külföldi szolgáltatók miatt. (mfor.hu szerk: Google, Facebook, stb.)
A verseny élénkülése, a hang alapú vonalas és mobil bevételek csökkenése miatt a bevételek növekedése korlátozott, így annak érdekében, hogy a Telekom ismét osztalékot tudjon fizetni a fenti racionalizálásra szükség van. Már csak azért is, mert a beruházások visszafogására csak minimális tér van, hiszen a szolgáltatások színvonalát fenn kell tartani, a technológiai fejlődéssel lépést kell tartani.
A verseny fokozódása egyébként a leányvállalatoknál is tetten érhető. Macedóniában a szolgáltatók közötti verseny már olyan erős áreróziót eredményezett, ami az ottani leányvállalat számain látszik is.
mfor.hu