1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sok év csökkenés után tavaly újra nőtt a hazai mozik látogatottsága és bevételük - írja a Világgazdaság keddi számában.

Feldmájer Sándor, a Magyarországi Filmforgalmazók Egyesületének elnöke a lapnak elmondta: becslések szerint tavaly 9,9 millió fizető nézője volt a hazai filszínházaknak, és összesen mintegy 13,2 milliárd forint maradt a jegypénztáraknál.

Az egyesület elnöke emlékeztetett arra, hogy 2012-ben csak 9,4 millió néző volt, ami 11,9 milliárd forint bevételt eredményezett, 2011-ben 9,5 millióan mentek moziba, összesen pedig mintegy 11,4 milliárd forintot fizettek ki. A szakmai szervezet adatai szerint 2006-ban még 12 millióan váltottak mozijegyet - írja a Világgazdaság.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!