2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Semmi erre utaló rész nincs abban a jelentésben, amit péntek este kiadott a honvédelmi tárca.

A szocialista időket idéző megfogalmazásokkal volt tele a Honvédelmi Minisztérium pénteki közleménye arról, hogy az új magyar vezérkari főnök hivatalában fogadta a lengyel nagykövetet és a lengyel katonai attasét. A dokumentumban egyetlen szó sem esik arról, hogy bocsánatot kért volna a magyar tábornok, ahogy azt kérte a lengyel nagykövet, miután Böröndi Gábor altábornagy lokális háborúnak nevezte azt, hogy Németország 1939-ben megtámadta Lengyelországot.

 

Böröndi Gábor altábornagy magyarázkodni kényszerült, de nem kért bocsánatot. Fotó: MTI/Illyés Tibor
Böröndi Gábor altábornagy magyarázkodni kényszerült, de nem kért bocsánatot. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Honvéd Vezérkar főnöke pénteken hivatalában fogadta Sebastian Kecieket, a Lengyel Köztársaság magyarországi nagykövetét és Slawomir Mnitowski ezredest, lengyel védelmi attasét. A szaktárca szerint közös nyilatkozatot adtak ki. A távirati iroda jelentése szerint

"a megbeszélés során megerősítették a nagy múltú magyar-lengyel kapcsolatok és a szolidaritás kiemelkedő jelentőségét, továbbá aláhúzták a közös szövetségbe tartozás és ezzel összefüggő célok, illetve együttműködés fontosságát. Keciek nagykövet a nyilatkozatban felhívta a figyelmet, hogy a náci Németország és a Szovjetunió 1939-ben Lengyelország ellen irányuló, provokálatlan agressziójának áldozatául eső lengyel társadalmat érintő kijelentés nem volt helyénvaló. Böröndi altábornagy világossá tette, hogy nem állt szándékában megkérdőjelezni azt, hogy Lengyelország a legfőbb áldozata és elszenvedője volt a II. Világháborúnak."

A közleményben kiemeélték még, hogy "a Honvéd Vezérkar főnöke továbbra is prioritásként kezeli a NATO-n belüli együttműködés fejlesztését, valamint kifejezte a Lengyelországgal való kapcsolatok építése iránti elkötelezettségét. A látogatást a kölcsönös tisztelet, a szolidaritás, az egyetértő együttműködés és a közös prioritások erős kötelékének gondolatával zárták a felek".
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!