2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Nem akarják, hogy az állam komolyan részt vegyen egy esetleges háborúban

Az amerikai állampolgárok nagy része nem szeretné, hogy az országa komolyan részt vállaljon a háborúvá alakult orosz-ukrán válságban annak ellenére, hogy Joe Biden elnök jelezte: az orosz támadás az amerikaiak életét is megváltoztathatja. Biden korábban kiemelte, hogy az Egyesült Államok nem fog csapatokat küldeni Ukrajnába, viszont a gázárak nőhetnek, és kibertámadásokra is lehet számítani a legkülönbözőbb területeken.

„A szabadság megvédésének ára van számunkra is, még itthon is. Ezzel tisztában kell lennünk”, mondta az amerikai elnök kedden.

A legújabb felmérés szerint a válaszadóknak csak 26 százaléka véli úgy, hogy az USA-nak vezető szerepet kell vállalnia a konfliktusban, derült ki a The Associated Press-NORC Center felméréséből, jelentette a PBS. Mindez arra figyelmezteti Joe Bident és a demokratákat, hogy míg a krízis biztosan eléri Washingtont, a zsebpénz és a fizetések kérdése sokkal fontosabb a választók számára, mint egy európai háborús helyzet. Egy decemberi felmérés azt mutatja, hogy a szavazók elsősorban a növekvő inflációval és gazdasági kérdésekkel vannak elfoglalva.

Joe Biden megmondta, hogy a szabadságnak ára van - Fotó: EPA/Andrew Harnik
Joe Biden megmondta, hogy a szabadságnak ára van - Fotó: EPA/Andrew Harnik

A Biden-kormányzat ugyan azzal érvelt, hogy Ukrajna megvédése egyben az amerikai értékek megvédése is, és kísérletet tett arra, hogy bizonyos titkosszolgálati jelentések nyilvánossá tételével bizonyítsa, mekkora veszélyt jelenthet a konfliktus Ukrajna és Európa számára, de a felmérés szerint a válaszadók eleve szkeptikusak az amerikai titkosszolgálat eredményeivel szemben.

Nyilvánvaló, hogy a demokraták inkább érzik úgy, hogy szükség van beavatkozásra: 32 százalék áll a republákunos oldalról hasonlóan gondolkodók 22 százalékával szemben.

Mindezek ellenére a válaszadók 53 százaléka aggódik azon, hogy az orosz befolyás veszélyt jelent az Egyesült Államokra nézve. Ez jelentős emelkedés az augusztusi 45 százalékhoz képest.

A felmérést február 18 és 21 között csinálták egy olyan időszakban, amikor a feszültség napról napra növekedett.

Friss és gyors helyi riportok szerint az oroszok is zavarban vannak attól, hogy törhetett ki a háború, és nem feltétlenül támogatják a militáns megoldásokat. 

Minden hír ebben a témában:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!