- Ukrajna nem fogja elfogadni az orosz megszállás alá került területeken tartandó népszavazások eredményeit. A hírek szerint Herszon és Zaporizzsja megyékben már szeptemberben megtarthatják a „függetlenségről”, vagy akár egyenesen az Oroszországhoz vagy a keleti szakadár népköztársaságokhoz való csatlakozásról szóló népszavazást. Az ukrán külügyminisztérium szóvivője most azt közölte: ezek eredményét előre semmisnek nyilvánítják. Oleg Nikolenko szerint a két megye lakosai „ellenállnak a megszállásnak”.
- Hajnalban újabb orosz rakéták hullottak Harkivra és környékére. A terület kormányzója szerint az oroszok „szándékosan vesznek célba civil célpontokat: kórházakat, iskolákat, mozikat. Mindenre lőnek, még a segélyszállítmányokra is.” Egyelőre nem érkezett jelentés az áldozatok, sérültek számáról.
- Egyre több olyan hír érkezik, amely szerint az oroszok S-300-as légvédelmi rakétákkal támadnak ukrán célpontokat. A ma hajnai harkiv elleni támadás során is legalább két ilyen csapódott be a város egyik ipari zónájába. Ezek a rakéták nagyon fejlett fegyverek, de nem földi célpontok elleni bevetésre tervezték őket, és a sokszorosába kerülnek a rakétasorozatvetőkből kilőhető egyszerűbb föld-föld rakétáknál. Ilyen használatuk arra utal, hogy az oroszok az elsősorban a HIMARS-sorozatvetők ukrán bevetése miatti lőszerellátási gondjai nagyon súlyosak lehetnek.
- Újabb találatok érték a herszoni orosz erők fő ellátási útvonalának számító Antonivszkij hidat. A korábban már többször támadott hídon a mára virradó éjjel újabb robbanások történtek.
- Volodomir Zelenszkij ukrán elnök az Európába irányuló orosz gázszállítások csökkentését „árterrornak” nevezte éjjeli szokásos videóüzenetében. Kifejtette, hogy Moszkva arra törekszik, hogy „minél keményebbé tegye a telet az európai országok számára. A terrorra válaszolni kell – újabb szankciókat kell bevezetni.”
- Nagy akadálya lehet a hajók biztosítása az ukrán tengeri gabonaexport újraindításának. Az elaknásított vizek és az orosz támadások kockázata miatt nem biztos, hogy a biztosítótársaságok hajlandók lesznek szerződéseket kötni az Ukrajnából induló hajókra, ez pedig a potenciális vevőket is elriaszthatja.
- A vártnál jobban teljesít az orosz gazdaság az IMF szerint. A Nemzetközi Valutalap 2,5 százalékkal emelte meg az idei orosz GDP-re vonatkozó becslését, bár ez még mindig azt jelenti, hogy az orosz nemzeti össztermék 6 százalékos visszaesésére számítanak 2022-ben.