A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat értelmében az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) felmentést kapott a központi eszközbeszerzési stop alól . Ez a szervezet ellenőrzi a magyarországi nukleáris létesítményeket, egyben hatósági engedélyezési jogkörrel rendelkezik az ilyen típusú infrastruktúra építésénél.
A csíra állapotban lévő paksi atomerőmű bővítésnél is kulcsszerep hárul az OAH-ra. A hivatalnak kellene kiadnia a két új blokk megépítését megalapozó létesítési engedélyt, de erre egy év eleji bejelentés szerint nagy eséllyel nem kerül sor idén. Ellenben néhány felvonulási épületre már megadták, újabbakra pedig megadhatják az engedélyeket.
A központi kiadások visszafogásának érdekében született még 2013-ban egy jogszabály a kormány irányítása alá tartozó fejezetek költségvetési szerveinek eszközbeszerzéséről. Ebben "beszerzési tilalmat rendelnek el" meghatározott tárgyi eszközök - informatikai célúak, továbbá bútorok, személygépjárművek, telefonok - beszerzésére.
Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
Ugyanez a kormányhatározat egyben felmentést is ad meghatározott esetekben. Ilyenek a NATO-finanszírozási programok, az adományokból megvalósuló beruházások, az államhatár védelmével, valamint a menekültek elszállásolásával és ellátásával kapcsolatos honvédelmi, nemzetbiztonsági, rendőrségi, menekültügyi és idegenrendészeti beszerzések. Ide sorolják továbbá az elkülönített állami pénzalapokból és az Országos Tudományos Kutatási Alapprogramokból, valamint az Első Világháborús Centenáriumi Bizottság által támogatott és a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítványtól pályázat útján elnyert pénzeszközök terhére megvalósuló beruházásokat is.
A friss határozat értelmében ez a lista kibővül az Országos Atomenergia Hivatallal. A honlapjukon megtalálható elemi költségvetés szerint egyébként a hivatal idén 148,7 millió forintot irányzott elő beruházásokra, ezen belül informatikai eszközök beszerzésére, létesítésére - nyilván a tiltást elrendelő kormányhatározattal összhangban - összesen 56 millió forintot különítettek el.