"Akárhogy is, nem húzhatják a végtelenségig, előbb-utóbb szavazásra kell bocsátani a kérdést – és itt jön el egy szerintem nagyon veszélyes pillanat" - hívja fel a figyelmet legfrissebb posztjában a képviselő.
Mint írja, csak találgat, de van annak esélye, hogy a kormánypárt rákeni az ellenzékre a ratifikáció sikertelenségét. Könnyen megtehetik ugyanis, hogy a kormánypárti képviselők megosztják a szavazataikat – vagy egy részük tudatosan távol marad –, és igennel csak éppen annyian szavaznak, hogy az ellenzékkel együtt meglegyen a többség. Ha pedig nem lesz meg, hát, ők megpróbálták, az ellenzék hibája, ami történt (bonyolítja a helyzetet, hogy a zsebnáci frakció már egyértelművé tette, hogy nem támogatják a NATO-bővítést, kérdés, hogy őket hova számolják a cinikus hatalommérnökök).
"Nem lenne ez példa nélüli. 2005-ben, Románia EU-csatlakozásának jóváhagyásakor a Fidesz-frakció úgy osztotta meg a szavazatait, hogy egyszerre legyen támogatója és ellenzője az ügynek. De az előző ciklusban is volt ilyen cinikus megoldás: egy parlamenti alelnök megválasztásakor pont annyi képviselőt küldtek be, hogy csak valamennyi ellenzéki részvételével legyen érvényes a szavazás, aztán lehetett mutogatni, hogy az egyharmados ellenzék nem biztosítja a határozatképességet" - villant fel egy-két példát is Hadházy.