A Fővárosi Önkormányzat a három nagyfogyasztású közszolgáltatásában - a közvilágításban, az ivóvíz-szolgáltatásban és a közösségi közlekedésben - januárban mintegy kilencmilliárd forintot takarított meg azzal, hogy napi áron vásárolta a villamosenergiát - mondta Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes egy csütörtöki háttérbeszélgetésen.
Kiss Ambrus emlékeztetett rá: ősszel finanszírozhatatlan ajánlatokat kaptak a villamosenergia-beszerzésre, ezért úgy döntöttek, nem szerződnek le hosszútávra, hanem napi áron vásárolják meg a főváros működtetéséhez szükséges villamosenergiát. Mint mondta, tavaly az ivóvíz-szolgáltatás és a közösségi közlekedés esetében 300 forint/kWh, a közvilágítás esetében 462 forint/kWh szerepelt az ajánlatokban, ehhez képest januárban az ivóvíz-szolgáltatásnál 77, a közvilágításnál 117, a közösségi közlekedésnél 138 forint/kWh áron vásárolt a főváros.
Hozzátette: a Budapest-modell működött, a rendszerhasználati díj és áfa nélkül a három nagyfogyasztó esetében januárban kilencmilliárd forintot takarítottak meg, a közvilágításnál körülbelül négymilliárd, az ivóvízszolgáltatásnál 1,5 milliárd, a közösségi közlekedésnél 3,5 milliárd forintot takarított meg a főváros.
Sokan kérik a lakásrezsi-támogatást
Meghaladta a 15 ezret a benyújtott lakásrezsi-támogatási kérelmek száma. A benyújtott kérelmek 90 százaléka érvényes, 10 százalékuknál hiánypótlásra van szükség - jegyezte meg Kiss Ambrus.
A havi 4 ezer, évi 48 ezer forintos támogatást a rászoruló háztartások, valamint azok a nyugdíjban vagy nyugdíjszerű ellátásban részesülő budapestiek kaphatják, akik öregségi nyugdíjban vagy nyugdíjszerű ellátásban részesülnek, ellátásuk havi összege azonban alacsonyabb, mint a létminimum körül meghatározott havi 100 ezer forintos küszöbérték. Az ezt meghaladó, de havi 170 ezer forintnál alacsonyabb összegű ellátásban részesülő budapestiek havi 2 ezer forint - évi 24 ezer forint - támogatásban részesülhetnek.
(MTI)