Orbán Viktor már nem is 2030-ig, hanem 2034-ig tervezi kormányzását. A plusz négy évet azzal indokolta, hogy a háború és a koronavírus-járvány elvett tőlük négy évet – tudta meg a Telex a helyszínen tartózkodó résztvevőktől.
A Kötcsei Piknik a NER-es holdudvar zártkörű őszi évadnyitó találkozója, ahol megjelenik a kormányfő is, és vázolja elképzeléseit. Erről hivatalos közlés sosem születik, de a sajtó munkatársai mégis kiderítik, mit mondott Orbán Viktor. A most is zárt körben elhangzott beszédében Orbán arra is kitért, hogy ugyan az elmúlt időszakban csökkent a kormány népszerűsége, de szerinte nem annyira, mint más európai kormányzó pártoké – írja a Telex. Ennek okaként a kormányfő a gazdasági nehézségeket jelölte meg, mondván:
„a társadalom nem ehhez szokott hozzá, hanem a folyamatos növekedéshez”.
A beszámolók szerint a miniszterelnök arról is beszélt, év végére megfordul a tendencia, és ismét nőni fognak a reálbérek.
Orbán Viktor a hírek szerint azonban megjegyezte, Magyarországon azért csökken kisebb mértékben a kormánypárt népszerűsége, mint másutt, mert a választók „politikai és ideológiai szempontokat is mérlegelnek”.
A kormányfő megismételte, hogy komoly veszélyt lát Európa iszlamizációjában, szerinte belátható időn belül Nyugatról keresztény közösségek fognak Magyarországra menekülni emiatt – írja a lap.
Értesülések szerint Orbán Viktor arról is beszélt, hogy „nagyok, erősek és gazdagok akarunk lenni”, azt szeretné, hogy „tiszteljen minket a világ”, ehhez pedig van egy 15 pontból álló terve is.
A miniszterelnök az alábbi lépések szükségességét hangsúlyozta:
- a demográfiai fordulat elérése,
- munkaalapú gazdaság létrehozása,
- hitelfelvételek helyett hitelezővé és modern ipari nemzetté kell válni,
- magyar vállalkozóknak külföldön is be kell fektetni, a profitot pedig haza kell hozni,
- hadseregfejlesztés,
- digitális állampolgárság bevezetése,
- energetikai önellátás, ennek része, hogy Paks orosz helyett francia üzemanyaggal menjen.
A kormányfő szerint a mostani nehéz világgazdasági és világpolitikai helyzet rengeteg lehetőséget kínál, ő pedig azt szeretné, hogy Magyarország olyan erős legyen, mint a kiegyezés idején volt.