Bekövetkezett, amiről már évek óta lehetett hallani: céges szinten szakított egymással az ősszigetes Gerendai Károly és Takács Gábor. Közös céghálójukon belül eddig külön-külön üzleteket vittek, de már régóta ezek tulajdoni-számviteli különválasztását tervezték. Konkrétan arról van szó, hogy közös cégükből, a Szigerta Invest Vagyonkezelő Kft.-ből október 5-én kivált a Szigerta Kettő Vagyonkezelő Kft. Előbbi maradt Gerendai Károly tulajdonában, utóbbi pedig kizárólag Takács Gábor érdekeltsége lett.
Nem vesztünk össze, kifejetten baráti a kapcsolatunk, csak már nincs közös üzletünk, ezért a céges ügyeinket logikus volt külön végezni
- mondta lapunknak Gerendai Károly.
A tőkén pedig a tulajdonosi aránynak megfelelően osztoztak: a Szigerta Invest jegyzett tőkéje 2,1 milliárdról 1,3 milliárd forintra csökkent, míg a Szigerta Kettő Kft.-t 735 millió forintos tőkével jegyezték be.
Ezzel egy korszak végleg lezárult. A G7 írta meg 2019-ben, hogy a Sziget Zrt. 70 százalékát 2017 elején adták el a Providence nevű amerikai befektetési alapnak, de egészen idáig nem lehetett tudni, hogy pontosan mennyiért. A Szigerta Kft.-t birtokoló Gerendai Károlyhoz és Takács Gáborhoz 11,6 milliárd forint érkezhetett (ezen a 68-32 százalékos tulajdoni arány szerint osztozhattak), a Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert 50-50 százalékos tulajdonában álló Volt Invest Kft. számlájára pedig 3,5 milliárd forint kerülhetett.
Azt pedig a 24.hu írta meg idén januárban, hogy a Sziget Zrt. kisebbségi tulajdonosai a múlt év végén értékesítették a 30 százalékos részesedésüket az egyebek mellett a Sziget, a Volt és a Balaton Sound fesztiválokat szervező társaságban. Ezzel az alapítók, illetve a hozzájuk később társuló magyar társtulajdonosok végleg kiszálltak a cégből, teljes mértékben átengedve a kontrollt az addig 70 százalékkal rendelkező amerikai befektetőnek.
Összességében tehát a Sziget 100 százalékos tulajdonának eladása mintegy 18 milliárd forintot hozott az addigi tulajdonosok számára az elmúlt hat évben. Ennél jobban is járhattak volna Gerendaiék, ha a Covid-járvány nem gátolja meg a fesztiválok megrendezését 2020-ban és 2021-ben.
Gerendai Károly céghálójának csúcsán a Szigerta, illetve annak leánycége, a GK Invest áll. Ide kapcsolódik be az Akvárium Klub, a Lupa strand, valamint a vendéglátós-üzletág a Costes éttermekkel. Az üzletemberhez tartozik még a Budapest Park nevű koncerthelyszín és az Erzsébet téri óriáskereket képviselő Ferris Wheel Kft. A céghálóban Takács Gábor érdekeltségeit pedig a TMG Invest fogja össze. Ez alá tartozik például a J2 Penthouse nevű ingatlancég.