3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Több hónapos csúszás után sikerült leadnia Sarka Katával közös cégük éves beszámolóját Rogán-Gaál Cecíliának. 

Egy Facebook-bejegyzésében már múlt héten jelezte a K-Monitor, hogy lassan az adószám törlésének veszélyével kell szembenéznie Sarka Kata és Rogán-Gaál Cecília közös cégének, mivel januárig sem sikerült leadniuk az éves beszámolót 2019-re vonatkozóan. Pedig a késlekedést nem magyarázhatják a koronavírus-járvánnyal, hiszen a kormány az éves beszámolók leadási határidejét május végéről szeptember végére módosította tavaly. Sőt, ha a hétfőn közzétett dokumentumokat nézzük, még a számokra sem lehet igazán panaszuk a tulajdonosoknak. Igaz, a korábbinál gyengébb évet zártak, viszont ez nem volt akadálya annak, hogy jókora osztalékot vegyenek ki a cégből, a Nakama & Partners Kft.-ből. 

A rendezvényszervezéssel foglalkozó társaságnak tavaly 498 millió forint árbevétele származott a korábbi 1,2 milliárd forint után. Az viszont, hogy pontosan mivel magyarázható ez a megbicsaklás, a kiegészítő mellékletből nem derül ki - semmilyen szinten nem részletezték ugyanis a bevételek összetételét. 

Rogán-Gaál Cecília és Sarka Kata (Forrás: Rogán-Gaál Cecília/Instagram)
Rogán-Gaál Cecília és Sarka Kata (Forrás: Rogán-Gaál Cecília/Instagram)

A bevételek visszaesésével párhuzamosan jóval alacsonyabb szinten alakultak az anyagjellegű ráfordítások, 627 millió után 346 milliót könyveltek el, ellenben változatlan foglalkoztatotti létszám mellett többet költöttek személyi jellegűekre. Vagyis egyértelműen béremelés állhat ennek hátterében. 

A cég átlagos statisztikai létszáma ugyanúgy 7 fő volt 2019-ben, mint 2018-ban. Mivel a bérköltséget sem szerepeltették a kiegészítő mellékletben, csak becsülni tudjuk a cégnél jellemző átlagfizetést. A bérköltség jellemzően a személyi jellegű ráfordítások 80 százalékát teszi ki, vagyis bérköltség címén megközelítőleg 77 milliós kiadás keletkezett a korábbi 59 millió után. Ez egy hónapra és dolgozóra lebontva 916 ezres bruttó átlagfizetést jelent az előző évi 700 ezer forint után. 

A bevételek és ráfordítások eredőjeként üzemi szinten 17,7 milliós nyereséget mutattak ki a korábbi 62 millió után. Ezt a pénzügyi műveletekből származó közel 10 milliós bevétel javította - melynek eredetére szintén nem tértek ki a kiegészítő mellékletben -, így az adófizetési kötelezettség számításba vétele után 24,3 millió forint maradt a kasszában. 

Ezt a taggyűlési jegyzőkönyv alapján az eredménytartalékba helyezték, majd úgy döntött a két tulajdonos, Sarka Kata és Rogán-Gaál Cecília, hogy 160 millió forint osztalékot fizetnek ki maguknak. 2018-ban ennél kevesebbhez, 136 millióhoz jutottak a magasabb árbevétel és nyereség mellett. 

Amennyiben ezen a tulajdonosi hányad alapján osztozkodnak, akkor Rogán-Gaál Cecília 81,6 millió forinthoz jutott (51 százalékos részesedése alapján), Sarka Kata pedig 78,4 millió forinthoz. 

A közzétett dokumentumok azonban még egy érdekességet rejtgetnek. Ezek alapján ugyanis vagy Sarka Katának, vagy Rogán-Gaál Cecíliának likviditási gondjai akadhattak 2019-ben. Valamelyikőjük ugyanis tulajdonosi kölcsönt vett fel a Nakama & Partnersből. Mint az a kiegészítő mellékletből kiderült: 

"A vezető tisztségviselők az üzleti évben összesen 12,7 millió forint kölcsönt kaptak."

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!