3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Miniszterelnökség nem találta meg az általa kiírt közbeszerzésre a legalkalmasabb pályázót. A Duna Régió Program weboldalát elkészítő cégek közül a legalkalmasabb túl drágának bizonyult.

Március 9-én írt ki közbeszerzést az úgynevezett Duna Régió Program arculatának megtervezésére, illetve honlapjának fejlesztésére és üzemeltetésére a Miniszterelnökség, de hiába pályázott több mint tíz cég is, végül nem hirdettek nyertest.

Ahogy a pályázati kiírásban olvasható:

"A Duna program 14 Duna-menti ország transznacionális együttműködésének támogatására irányul, amely transznacionális projektek finanszírozásával ösztönzi a közszféra szervezetei, a tudományos intézmények, a magánvállalatok és a nem kormányzati szervezetek közötti együttműködést, hogy megoldást találjanak a nemzeti határokon átívelő kihívásokra."

Soknak tartották a legalkalmasabb ajánlatot. Fotó: Depositphotos
Soknak tartották a legalkalmasabb ajánlatot. Fotó: Depositphotos

A Duna Program elsősorban az innovációra és a technológiai transzferre, a megújuló energiára, a hatékony munkaerőpiacokra és a Duna-régió jobb kormányzására összpontosít. A pályázat a program arculatváltására és weboldalának tervezésére fókuszált, valamint a jelenlegi weboldal statikus verziójának hosztolását (magyarul: az üzemeltetését) a 2024-2027 közötti időszakban.

A közbeszerzésen pedig hemzsegtek a jelentkezők: tizennégy cég adta be a pályázatát, igaz, ebből egy határidőn túl. A Miniszterelnökség mégsem találta egyiket sem alkalmasnak a feladatra.

A következő cégek pályáztak:

  • Boost IT Kft.
  • Frederik Technologies Kft
  • Neo Interactive Marketing Szolgáltató Kft.
  • Appsters Mobiltartalom-fejlesztő Kft.
  • iService Ottner Roeck OG (Bécs)
  • WebEcon Hungary Zrt.
  • Source Lab Kft.
  • Zengo Kft.
  • Axia Group
  • Works Hungary Kft.
  • Field Consulting Services Zrt.
  • Allwin Informatika Kft.
  • Studio Echt (Bratislava)  
  • Ergománia Informatikai Tanácsadó Kft. (határidőn túl).

A Miniszterelnökség indoklása szerint a rendelkezésre álló anyagi fedezet összege nem elegendő a szerződés megkötéséhez, ugyanis a legkedvezőbb ajánlatot túl drágának tartja.

A projektre szánt összeg ugyanis nettó 136 894 euró (53,3 millió forint), viszont a legjobb pályázatot benyújtó cég ajánlata 240 341 euró (93,7 millió forint) volt. Azt nem részletezik, hogy melyik cég lett volna a befutó.

Mint emlékezetes, nemrégiben történt már hasonló eset: a Belügyminisztérium is túl soknak találta a rendvédelmi szervek dolgozóinak élet- és balesetbiztosítására kiírt közbeszerzésre beérkező pályázatokat. A legkedvezőbb ajánlat 445,8 millió forint volt egy évre, a korábbi 122 millióval szemben, s mivel a több mint 300 millió forintos áremelésre költségvetési fedezet nem állt rendelkezésre, az eljárás eredménytelenül zárult. A közbeszerzést egyébként azóta újra kiírták, de még nem hirdettek eredményt.  

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!