Régi hagyomány, hogy a házasodni készülő pár vőfélyt hív a lakodalomba. A vőfély átvállalja a feladatok egy részét, és ő az, aki gondoskodik a kicsattanó hangulatról. Míg régen egy rokont kértek fel, manapság már a ceremóniamesterek vállát nyomja a felelősség. De kik ők, és miért érdemes meghívni őket az esküvőre?
Mi az a ceremóniamester?
A ceremóniamester a vőfély modern kori megfelelője. Ő az, aki a hangulatért felelős, vezeti a “műsort”, irányítja az eseményeket, és megoldja a felmerülő problémákat. Igazán sokoldalú feladat!
Miről ismerhető fel?
- Öltözete illeszkedik az ünnepi eseményhez, általában öltönyt, zakót és nyakkendőt viselnek (hacsak az ifjú pár nem másfajta stílust álmodott meg)
- Pontosan tudja, hogy mikor kell a középpontba állnia, de azt is, hogy mikor húzodjon vissza a reflektorfényből
- A többi szolgáltatóval szorosan együttműködik, gondoskodik arról, hogy az esküvő zavartalan legyen
- Játékokkal készül, hogy feldobja a hangulatot, ezeket pedig le is vezényli
- Előre megírt forgatókönyv szerint vezeti az este történéseit, de törekszik arra, hogy rugalmas legyen, és figyelembe vegye a pár és a vendégek igényeit
Mi a feladata?
Röviden és tömören: ő a hangulatfelelős. De a feladatai itt még nem érnek véget! Változó, hogy mely ceremóniamester milyen feladatokat vállal be. A Cilinderesek ceremóniamestereinek szolgáltatása rendkívül sokoldalú, céljuk, hogy a pár és a vendégek maximálisan elégedettek legyenek.
Előre egyeztetett igények alapján vezetik le az esküvői programokat. Tájékoztatják a vendégeket, ennek köszönhetően ők pontosan tudják, mi után mi következik, hol kell épp lenniük, mire számíthatnak. Ha bármilyen probléma merül fel, akkor igyekeznek kreatívan, rugalmasan kezelni ezeket, és minél előbb megtalálni a lehetséges megoldást.
A ceremóniamesternek nem feladata, hogy ő legyen az este csúcsa. Nem szabad megfeledkeznie arról, hogy az egybegyűltek mégiscsak a pár miatt érkeztek. Épp ezért egy jó ceremóniamester pontosan tudja, mikor jön el az ideje annak, hogy visszavonuljon. De azzal is tisztában van, hogy mikor leül a hangulat, akkor közbe kell avatkoznia.
Ahhoz, hogy a lehető legjobb ceremóniamestert válasszátok ki, szükség van néhány találkozásra a nagy nap előtt. Ezen alkalmak során jobban megismerhetitek egymást, eldönthetitek, hogy mennyire találjátok szimpatikusnak egymást, mennyire sikeresen tudnátok együtt “dolgozni” az esküvőn. Ha sikerül rokonszenves ceremóniamestert találnotok, akkor nyugodtan hátradőlhettek, és élvezhetitek az esküvőt.