2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A gazdaságfejlesztési miniszter a Magyar Nemzet hasábjain fejtette ki az inflációval és a háborúval kapcsolatos véleményét. 

"Ma már jobban kell félnünk a globális gazdasági visszaeséstől, mint az inflációtól" – írja Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a Magyar Nemzetben megjelent cikkében. A miniszter szerint az infláció nem csupán növekszik, de nem tudni, hol és mikor tetőzik majd. Ezzel párhuzamosan a gazdasági növekedési kilátások romlanak, a recessziós kockázat emelkedik. Mint írja, az Egyesült Államokban „extrém stagfláció” azaz 10 százalék fölötti infláció és recesszió fenyeget, ez pedig az egész világra ki fog hatni.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési-miniszterjelölt beszél a meghallgatásán az Országgyűlés gazdasági bizottságának ülésén az Országházban 2022. május 18-án. Fotó: MTI/Kovács Attila
Nagy Márton gazdaságfejlesztési-miniszterjelölt beszél a meghallgatásán az Országgyűlés gazdasági bizottságának ülésén az Országházban 2022. május 18-án. Fotó: MTI/Kovács Attila

Nagy Márton cikkében leszögezi: a kedvezőtlen gazdasági helyzet külső okok következménye, Amerikában ugyanis valószínűleg a gazdaság mesterséges válságba döntésével fogják letörni az inflációt, miközben Európa „teljesen felesleges szankciós háborúba sodorta magát”. Nagy szerint ez utóbbi súlyosbítja az energiaválságot és az inflációt.

A miniszter cikkében felsorol néhány, szerinte helytelen külföldi választ az inflációra, az elszállt energiaárakra és a válságra. Például, hogy a holland kormány arra kéri az embereket, ne zuhanyozzanak öt percnél tovább, Olaszországban korlátozzák a fűtést és a légkondicionálást a közhivatalokban, az Egyesült Államokban a jegybanki feladatokat ellátó Fed vezetői eltökéltnek tűnnek: addig kell emelni az alapkamatot, amíg az infláció növekedése meg nem áll, az Európai Központi Bank viszont nem tud kamatot emelni, mert a dél-európai országok csődbe mehetnek miatta.

Nagy Márton kifejti, hogy ezzel szemben a magyar kormány fenntartja az ársapkákat, a rezsicsökkentést, amely utóbbit az extraprofitadón keresztül a cégekkel fizettetik meg.

A miniszter szerint nem szabad az inflációt úgy megfékezni, hogy ezzel a gazdaságot taszítják recesszióba.

A cikket végül a kormány üzenetével fejezi be, miszerint az infláció a háború következménye és az egyetlen megoldás a béke.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!