2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az új, baloldali–liberális német kormány kritikusabb lesz elődjénél az Orbán-kormánnyal szemben, de a német-magyar gazdasági kapcsolatok nincsenek veszélyben.

Laptársaink, a Piac és Profit, valamint a Privátbankár.hu diplomatákat, érdekképviseleti szerveket és elemzőket kérdeztek a német-magyar politikai-gazdasági összefonódásokról, valamint arról, hogy milyen hatással lehet erre a német kormányváltás – idén decemberben egy baloldali-Zöld-liberális koalíció vette át a kormányrudat Angela Merkeltől.

Forradalmi változás nem lesz, a gazdasági érdekek továbbra is szem előtt lesznek

– véli Frank Burgdörfer német politológus-közgazdász.

Ugyanakkor az új kormány kevésbé lesz elnéző Orbán Viktorral szemben, és egyértelműbb kritikát fogalmazhat meg a jogállamisági kérdésekben. Egy esetleges kormányváltás jövő tavasszal persze „új perspektívákat” nyitna.

-tette hozzá. 

Orbán Viktor a győri Audi-gyárban 2020 júniusában. (MTI/Koszticsák Szilárd)
Orbán Viktor a győri Audi-gyárban 2020 júniusában. (MTI/Koszticsák Szilárd)

Barbara Lippert, a német Tudomány és Politika Alapítvány (SWP) kutatója szerint Németország eddig visszafogott volt, az új kormány viszont apránként szigoríthat Magyarországgal szemben: először párbeszéddel próbálkozik, később pedig – ha szükségesnek látja – beállhat az uniós szankciók mögé.

Barbara Zollmann, Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) ügyvezető elnökségi tagja nem tart jelentős változástól:

A múltban már bebizonyosodott, hogy a magyarországi vagy németországi kormányváltások nem vezettek a stratégiai beruházási döntések érdemi felülvizsgálatához, hiszen a vállalatok üzleti döntéseiket elsősorban gazdasági és üzleti megfontolások alapján hozzák meg.

Diplomáciai és üzleti források szerint a választóvonal az EU-tagság: amíg tagok vagyunk, nincsen olyan veszély, hogy a német cégek visszafognák vagy elvinnék magyarországi  befektetéseiket.  

A teljes cikket a Privátbankár.hu-n, valamint a Piac és Profit november-decemberi számában olvashatják.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!