Végre megtudtuk, milyen lesz az a három állomás, amiknek a hangulatát eddig csak sejthettük. Első ránézésre nem rosszak ezek, talán még arra is jó, hogy ide hívjuk a kiválasztottunkat májusban, amikor átadják ezeket és kicsit együtt rácsodálkozhatunk valami újra.
Merthogy teljesen új köntöst kap a Kálvin tér, a Corvin-negyed és a Semmelweis Klinikák.
Ilyen lesz a Semmelweis klinikák alsó fertálya, ahol bizonyára sok diák megfordul majd.
Budapest leghosszabb, kék metróvonalának belvárosi szakaszát ötven éve kezdték építeni, mivel ez az első rekonstrukciója, itt minden az eredeti állapotokat tükrözte. Rendkívül összetett feladat a teljes körű műszaki és építészeti felújítás egy földalatti környezetben, ahol a terek, a szerkezetek korlátozottan alakíthatók. A XXI. századi elvárásoknak való megfelelés, mint például az akadálymentesítés megoldása a tervezőket is kihívás elé állította - írta a BKK.
Hogyan sikerült a funkcionalitás és esztétikum közötti egyensúlyt megtalálni? Mennyire befolyásolta az új utasterek arculatát a múlt? Milyen módon jelenik meg a környezettudatosság a metrófelújításban?
Többek között ezekre a kérdésekre keresták a válaszokat, Csapó Balázs és Germán Tibor építészek pedig beavattak a tervezés folyamatába és meséltek arról milyen utasterekkel találkozhatunk a metrófelújítás után. Az utolsó fázisban elkészülő Lehel tér, Nyugati pályaudvar, Arany János utca, Deák Ferenc tér, Ferenciek tere, Nagyvárad tér metróállomások tervezett, még munkaközi látványterveit is ismertetik az alábbi videoban.