Jó bőrben van a magyar turizmus, a szállodák évről évre több vendéget fogadnak, a Liszt Ferenc Repülőter utasforgalma rekordokat döntöget, és nem csak a külföldi, de a belföldi utazók száma is nő. A Turisztikai Világszervezet jelentése szerint tavaly az ország turizmusa 3,5 százalékos növekedést produkált, ami egész jó, de a csúcstól nagyon-nagyon messze van.
2017 legnagyobb turisztikai növekedése Európában ugyanis 31,1 százalékos volt.
Ezt pedig nem más produkálta, mint a 61 négyzetkilométeres területű, 33 ezer fős lakosságú San Marino. A miniállam az azt körülölelő Olaszországot is simán állvahagyta, az ottani idegenforgalmi növekedés ugyanis "csak" 11,2 százalékos volt az előző évben. A második leggyorsabban növekvő Európai idegenforgalom ugyancsak nem egy bejáratott országé: az ezüstérmes Grúzia lett, 27,9 százalékkal, a harmadik pedig egy kevésbé meglepő úti cél, Izrael, 24,6 százalékos növekedéssel. Figyelemreméltó még a hatodik Macedónia (23,5 százalék), a hetedik Azerbajdzsán (20 százalék) és a kilencedik Bosznia-Hercegovina (18,6 százalék).
De vissza a bajnokra: San Marino az elmúlt évben 78 ezer turisztikai célú beutazást regisztrált, vagyis több mint két turista jutott minden egyes helyi lakosra. Ez a szám ugyanakkor kijózanító hatással is bír, hiszen az ENSZ turizmusra szakosodott szervezete szerint az egy országba érkezett legtöbb látogató száma 86,9 millió fő - ők mind Franciaországot keresték fel. Ezzel együtt a francia turizmus csak 5,1 százalékkal tudott nőni, de ez nem is csoda, hiszen az ország idegenforgalma annyira pezsgő, hogy innen már nagyon nehézkes a bővülés. Szemben a San Marino-Grúzia-Macedónai-Azerbajdzsán-Bosznia-Hercegovina ötössel, melyet csak most kezdenek el felfedezni az utazók, így ott még jócskán van tér a növekedésre.
A bejáratottabb úti célok között egyébként kimagasló növekedést produkált még Izland 24,1 százalékkal, valamint Törökország ugyanekkora bővüléssel.
(via Business Insider)