2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kedden megjelenő júliusi inflációs adatok a vártnál rosszabbak lehetnek amiatt, hogy a forint a második félévbe fordulva elkezdett gyengülni, s a múlt hónap végén már mintegy 6 százalékkal kellett többet fizetni az euróért, mint a hó elején.

Az év második negyedévében stabilizálódott, az euróval szemben például a 370-es szint környékére berendezkedett hazai fizetőeszköz júliusban elkezdett gyengülni - hívja fel a figyelmet laptársunk, a Privátbankár.hu. S augusztusban még rosszabb lett a helyzet, árfolyama öt hónapja nem látott mélységekbe került, egy euróért több mint 393 forintot is kellett adni. Ezt a hetet ugyan már a 390-es szint alatt zárta, de a 389,675-ös eurókurzus cseppet sem szívderítő.

Hiába az európai szinten kiugróan magas, 15 százalékos jegybanki irányadó kamat, ez sem kompenzálja a befektetők számára a magyar gazdasággal kapcsolatos kockázatokat. Mindenekelőtt azt, hogy az uniós pénzek érkezésének időpontja továbbra is bizonytalan, miközben nemcsak az infláció magasabb messze az összes többi EU-s tagországénál, hanem az energiaárak csökkenése miatt javuló folyó fizetési mérlegen kívül a többi makrogazdasági adat is lehangoló képet mutat: a héten az iparról és a kiskereskedelemről érkeztek nem túl biztató számsorok.

További árfolyamokért kattintson laptársunk, a Privátbankár oldalára >>.

A forint gyengülése különösen most jött rosszkor, amikor - a nyár utolsó hónapja lévén - még sokan kénytelenek váltani devizát a külföldi útjaikhoz, illetve kénytelenek végignézni, hogy a kártyás külföldi költéseik forintos ellenértéke a nyár elejinél jóval magasabb. Ráadásul a gyengülő forint az ország magas importkitettsége miatt a már lassulni kezdett - igaz, júniusban még mindig 20 százalék feletti - infláció további csökkenésének is gátat vethet, noha a kormány és a Magyar Nemzeti Bank 2023 végére már nemhogy biztosra veszi az egyszámjegyű éves fogyasztóiár-indexet, hanem már 7 százalékos rátát vizionál.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!