3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ausztria meg tömeges tesztelésre készül december 7-től.

Az index birtokába került egy levél, amely alapján már nem önkéntességi alapon, hanem vezénylés szerint vesznek részt a koronavírus-tesztelésen az orvos- és egészségtudományi felsőoktatási intézmények hallgatói.

A Semmelweis Egyetem egyik épülete (Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem)
A Semmelweis Egyetem egyik épülete (Fotó: Kovács Attila, Semmelweis Egyetem)

Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája vezetőinek címzett levelében azt írta, hogy

a koronvírus járvány elleni védekezésben az Operatív Törzs döntései szerint a felsőoktatási intézményeink hallgatóinak bevonása vezénylési lépések szerint  az alábbi feladatokban szükséges.

Az egyik ilyen feladat az antigén-tesztek rendszeres elvégzése az iskolák, óvodák, bölcsődék dolgozói körében. A szűrőcsapatok négy-négy főből állnak, a sofőrből, az adminisztrátorból, valamint két orvos-, egészségtudományi képzést folytató hallgatóból. A hallgatók a teljes ellátáson túl napi 5000, hétvégén 7500 forint ösztöndíjban részesülnek. Szakmai felkészülésükről oktató-videókkal gondoskodnak.

Az index szerint a Közép-magyarországi régióban a Semmelweis Egyetem mellett ezt a tevékenységet a Budapesti Műszaki Egyetem hallgatói végzik, Debrecenben, Pécsett és Szegeden pedig a tudományegyetemek más karainak bevonását kérik. A Miskolci Egyetem és a Széchenyi István Egyetem is részt vesz a további szűrésekben, ahol az egészségtudományi kar mellett a nem egészségügyi karok hallgatóit is bevonják.

A koronavírussal kapcsolatos hír továbbá, hogy olasz kutatók megállapítása szerint már tavaly nyáron jelen volt a vírus Olaszországban. A 444 szerint az eredetileg a tüdőrákkal összefüggésben, önkéntesek bevonásával végzett, 2019 szeptembere és idén márciusa közti időszakot átölelő kutatás megállapítása szerint a résztvevők közel 12 százalékánál volt kimutatható a koronavírus ellen termelt antitest. A pozitív esetek 14 százalékánál már szeptemberben kimutatták az antitesteket, vagyis már tavaly nyáron megfertőződhettek.

Szintén a portlálon jelent meg, hogy Ausztria - Szlovákiához hasonlóan - tömeges tesztelésbe kezd azt követően, hogy december 7-én feloldják a kijárási korlátozásokat. A tesztelést először a tanárokkal kezdik, de karácsonyig mindenkit meg akarnak vizsgálni. A kijárási korlátozás keddtől kezdődik, és egész napra szól, csak meghatározott esetekben lehet majd elhagyni a lakást. Ennek a jelentősége az, hogy Orbán Viktor miniszterelnök rendre Ausztriát nevezi meg olyan "laborként", amit nekünk követni kell a járványügyi intézkedésekkel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!