A kormány egyetért azzal, hogy létrehozzák a Budapesti Nemzeti Tornasport-akadémiát - olvasható az Orbán Viktor jegyezte kormányhatározatban. A projekt előkészítéséért Kásler Miklós, emberi erőforrás miniszter lesz a kormányzati felelős a Nemzeti Sportközpontokkal egyetemben, a megvalósítása pedig a Beruházási Ügynökség feladata lesz. Az előkészítési fázis végrehajtására 2019. december 31-ig adott időt a kormány, amihez
418,4 millió forintot is ad.
Az előkészítésről Káslernek 2020. február 29-ig kell beszámolnia a kormánynak, és ugyanez a határideje annak is, hogy kidolgozza az akadémia üzemeltetésének jogi feltételeit, különös tekintettel az állami tulajdonban lévő létesítmény üzemeltetéséhez szükséges szerződés tekintetében.
A határozat szerint a kormány a Postás Sport Egyesület keretében működő szakosztályok szakmai bázisán, több sportág fejlesztésének kiszolgálására is alkalmas sportcentrumként képzeli el a létesítményt.
Az akadémia a Postás Sportegyesület és Sporttelep területén fog megvalósulni a határozatban megjelölt helyrajzi szám alapján. A sportegyesület a honlapjuk szerint 8 szakosztályt működtet:
- asztalitenisz,
- atlétika,
- kerékpár,
- kézilabda,
- tájfutás,
- teke,
- torna
- és labdarúgás szakosztálya van.
Hogy az egyesület pénzügyei hogyan alakultak az elmúlt években, arról nincs elérhető információ, a legutóbbi nyilvánossá tett beszámoló a 2013-as évre vonatkozik.
Az egyesület elnöke Vörös József ügyvéd, aki az elmúlt hónapokban Mészáros Lőrinc ugyvédjeként kapott nagyobb sajtófigyelmet. Az egykori Simicska-cégek Mészáros-közelébe kerülésében ő volt az egyik "megálló" átmeneti tulajdonosként. Jelenleg is több volt Simicska-cég van a birtokában:
- A Publimont Kft.-t,
- az A Plakat Kft.-t,
- a NEO-MET Kft.-t,
- a PRO A Kft.-t,
- a PRO B Kft.-t,
- a Lánchíd Rádió Kft.-t,
- A Pro-Aurum Zrt.-t,
- a Mundus Invest Zrt.-t,
- a Megapolis Media Zrt.-t,
- a Pro-Ráta Holdingot,
- és az Euro Publicity Kft.-t és ezek érdekeltségeit
még nem adta tovább senkinek sem.
Már 2 éve kitalálta a kormány
Önmagában a tornasport-akadémia terve nem újkeletű elképzelés, hiszen már 2016 év végén megjelent egy kormányhatározat, mely a Nemzeti Élsport és Utánpótlás-nevelési Képzési Központok létrehozását tartalmazza. Az akkori határozat szerint első ütemben négy sportágban indítanak akadémiát, és hozzák létre
- a Budapesti Nemzeti Úszósport-akadémiát,
- a Budapesti Nemzeti Kajak-kenu Sportakadémiát,
- a Székesfehérvári Nemzeti Öttusasport-akadémiát,
- valamint a Budapesti Nemzeti Tornasport-akadémiát.
Az indoklás szerint erre azért van szükség, mert
"a sport hasznos és megtérülő társadalmi befektetés, valamint a magyar sport versenyképességének megtartása, erősítése, és az azon keresztül megvalósuló egészségtudatos életmód támogatása, valamint az utánpótlás-nevelés kiemelt társadalmi érdek".
Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök