- Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint a nyugati szövetségesektől kapott nehézfegyverek végre "teljes kapacitással" működnek a frontvonalakon. Zelenszkij esti videóbeszédében azt mondta, hogy az ukrán hadsereg képes volt orosz raktárakat és olyan helyszíneket képes célbavenni, amelyek logisztikai szempontból fontosak.
- Az orosz védelmi minisztérium szerdai hadijelentésében közölte, hogy fegyveres erői megsemmisítettek az Egyesült Államok által kijevi vezetésnek biztosított két HIMARS rakéta-sorozatvetőt és a rakéták tárolására szolgáló két lerakatot Ukrajna keleti részén, Kramatorszk városától délre, a donyecki térségben, ahol jelenleg a harctevékenység összpontosul. A tárca közzétett a csapásokról egy videófelvételt is. Az ukrán vezérkar tagadta a közölteket, az orosz bejelentést kacsának nevezte, és leszögezte, hogy a HIMARS fegyverrendszereket "pusztító erejű" támadásokra használják az orosz csapatokkal szemben. Ukrajna eddig négy HIMARS rakéta-sorozatvetőt kapott július elején. Washington összesen nyolcat ígért leszállítani július közepéig - írja az MTI összefoglalója.
- A Luhanszk megyei, stratégiai jelentőségű Liszicsanszk városát a napokban bevették az orosz erők, de a környező falvakban, ahol a luhanszki kormányzó, Szerhij Hajdaj szerint 15 ezer civil maradt, továbbra is folyik az ellenállás. A Telegramon Hajdaj azt közölte: "Fájdalmas látni a videókat Liszicsanszkból. Azzal vádolta Putyin csapatait, hogy a felperzselt föld taktikát alkalmazzák, azaz "felégetnek és lerombolnak mindent, ami az útjukba kerül".
- A Donbászért folytatott küzdelem következő kulcsfontosságú viadala valószínűleg a Szlovjanszkért vívott csata lesz, az orosz erők 16 kilométerre megközelítették a donyecki várost - közölte a brit hírszerzés. Szerdán folytatódott a civilek evakuálása a városból, Vadym Lyakh polgármester elmondta, hogy a 110 ezer emberből mintegy 23 ezren még mindig Szlovjanszkban vannak. Donyeck kormányzója szintén menekülésre szólította fel a régió 350 ezer lakosát.
- A délkelet-ukrajnai Mariupol kereskedelmi kikötője ismét teljeskörűen működik, úgy, mint az ukrajnai orosz "különleges katonai műveletet" megelőző időkben - jelentette be szerdán a kikötői hatóság igazgatója az MTI beszámolója szerint. Nem sokkal korábban a csak Oroszország és Szíria által elismert, szakadár Donyecki Népköztársaság szén- és energiaügyi minisztériuma közölte, hogy helyreállították a kikötő áramellátását, amelyet június 16. óta Oroszországból szállított generátorokkal biztosítottak. Mariupol heves harcok árán májusban került az Ukrajnát támadó orosz csapatok kezére.