Kassai Ákos, a társaság pénzügyi igazgatója elmondta: az akvizíció beleillik a Greenergy stratégiájába, amely a decentralizált és megújuló forrásokon alapuló energetikai létesítmények tervezésére, létesítésére és üzemeltetésére épül.
A mostani felvásárlással a cég tulajdonában és üzemeltetésében lévő erőművek beépített kapacitása eléri az 50 megawattot, a társaság árbevétele pedig a tavalyi 6 milliárdról az idén várhatóan 10 milliárd forintra növekszik. A terjeszkedés ezzel nem áll le, ugyanis a Greenergy célja, hogy a következő időszakban évente 30–50 megawattal növelje az általa létesített vagy működtetett erőművek kapacitását.
A vállalkozás által telepített erőművek energiahatékonysága 30-40 százalékkal meghaladja a már működésben lévő hasonló létesítmények országos átlagát, s a cég sikerét jelzi, hogy az elmúlt években önálló energiatermelő egységeket létesített a General Electric magyarországi gyáregységei mellett és a Coca-Cola dunaharaszti üzemének a területén is.
A társaság stratégiája szerint az ipari létesítményeket kiszolgáló kiserőművek építése a következő években is folytatódhat, ám ezenkívül egyre fontosabb szerep juthat a távhőellátás korszerűsítését és kiterjesztését célzó fejlesztéseknek is, számol be a Világgazdaság.