Svéd NATO-csatlakozás
A 24.hu azon kérdésre, hogy amióta hivatalban van, a magyar kormány mely döntésével nem értett egyet, példaként említve úgy fogalmazott:
annak örültem volna, ha a kormánytöbbség már hozzájárul Svédország NATO-csatlakozásának ratifikációjához. Az Országgyűlés szuverén jogköre, hogy ebben az ügyben döntést hozzon, én személyesen azonban azt gondolom, hogy ez már időszerű lenne.
A köztársasági elnök ezt az aggodalmát a miniszterelnöknek és a külügyminiszternek is jelezte már, és állítólagosan Orbán Viktortól azt az ígéretet kapta, hogy Magyarország nem lesz a svéd csatlakozás gátja.
Oktatás
Novák Katalin kérdésre válaszolva úgy fogalmazott, hogy alapvetően jó tapasztalatai vannak a magyar oktatási rendszerrel, szereti az iskolát, ahová a gyerekei járnak, ugyanakkor személyes tapasztalataitól eltekintve egyetért azzal, hogy lenne tennivaló a magyar köznevelés terén.
A pedagógusok elégedetlenkedése kapcsán Novák Katalin szerint nemcsak a bérkérdésre gondol, véleménye szerint az összetett feladatot azt jelenti, hogy
hogyan tudjuk megteremteni és megőrizni a pedagógusok elhivatottságát, motivációját, hogyan lesz és marad vonzó a pedagógus szakma.
Hozzátette, azt tartja a legfontosabb kérdésnek, hogy ezek a szakemberek kellő megbecsültséggel, motiváltan, és lelkesedéssel végezhessék a munkájukat. Összességében a köztársasági elnök azért elégedettnek tűnik a közoktatás helyzetével, hiszen a 24.hu kérdésére egy tízes skálán hetesre értékelte azt.
Miért kellett a zongora?
Ahogy arról korábbi cikkünkben részletesebben is írtunk, a Sándor-palotába 2022 decemberében egy 66,4 millió forintos Stenway&Sons versenyzongora érkezett, nem ez volt azonban az egyetlen komolyabb beszerzés.
A portál kérdésére a zongoravásárlás kapcsán Novák Katalin végül elárulta, hogy miért döntöttek a beszerzés mellett:
kulturális programokon zeneművek zongoraművészek általi előadását szolgálja ez a versenyzongora.
(24.hu)