Töretlenül hódítanak az elektronikus fizetési módszerek hazánkban. A magyar hitelkártya-tulajdonosok egyre tudatosabban és gyakrabban használják kártyájukat. 2024 második negyedévében újabb rekordokat döntött a hazai hitelkártya-forgalom. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint a fizikai kereskedőknél éves szinten majdnem 3 százalékkal több fizetés történt ilyen módon. A vásárlások értéke pedig 6,2 százalékkal nőtt idén április és június között az előző év azonos időszakához képest.
A hitelkártya-használat terjedését támasztják alá az OTP Bank saját adatai is. A hitelintézet által kibocsátott kártyák tranzakciós forgalma az év első felében 15 százalékkal emelkedett 2023 első hat hónapjához képest.
Fotó: Depositphotos
Az OTP Bank ügyfelei hitelkártyájukkal leggyakrabban az éttermekben és az élelmiszerboltokban fizetnek. Az utóbbi értéke az összes vásárlás 30 százalékát teszi ki, átlagosan több mint 7 ezer forintos a költés mértéke. Ráadásul alig pár hét és itt vannak az ünnepek, újra együtt a család, a közös étkezések és azok velejárója, a nagybevásárlás. Az OTP Bank előrejelzései szerint az ünnepi szezon további élénkülést hoz a hitelkártya-használatban, ahogy az emberek egyre gyakrabban és nagyobb értékben vásárolnak.
„Az átlagos vásárlási összegnél is többet kaphat most vissza, aki új OTP Bank hitelkártyát igényel. Akik idén november 30-ig új Bonus, BonusGold hitelkártya szerződést kötnek, azok élelmiszerboltokban történő vásárlásaik után 10 százalék, maximum 10 ezer forint jóváírásban részesülhetnek az első 2 havi költésük alapján” – mondta Szabó István, az OTP Bank lakossági hiteltermékek üzletfejlesztéséért felelős vezetője.
Az MNB adatai alapján egyre tudatosabb a hitelkártya-használat Magyarországon. A készpénzfelvételek száma 9 százalékkal, értéke pedig 12 százalékkal csökkent 2024 második negyedévében.