2p

Ez az első háromnegyed év mérlege.

A CIG Pannónia Csoport 1,561 milliárd forint adózott eredményt ért el az első háromnegyed évben a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden közzétett, a nemzetközi pénzügyi és számviteli szabályok (IFRS) szerint készült gyorsjelentés szerint.

A tavalyi év azonos időszakában az egyszeri hatásokat kiszűrve 43 millió forint volt a csoport adózott nyeresége, a növekedés alapvetően a portfoliótisztítás eredményes lezárásának és a szigorú költséggazdálkodás kiterjesztésének eredménye - közölték.

A csoport teljes átfogó jövedelme 508 millió forint nyereség, az egy részvényre eső háromnegyedéves nyereség pedig 19 forint.

A biztosítási díjbevétel a tavalyi első kilenc hónap díjbevételének 92 százaléka, 17,05 milliárd forint volt. A nem-életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevétele 95 százaléka volt az előző év azonos időszakában elért bevételnek, az életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevétele a 2017-es háromnegyed éves díjbevétel 90 százalékát érte el. A tájékoztatás szerint az egyszeri, eseti díjak csökkenésének fő oka, hogy ebben az évben a csoport által kötött szerződések közül lényegesen több minősül befektetési szerződésnek az EU IFRS-ek alapján, amelyek a standard értelmében nem számolhatóak el díjbevételként.

Az első háromnegyed éves életbiztosítási új szerzés csaknem elérte a 2,2 milliárd forintot, ami 6 százalékkal több, mint 2017 hasonló időszakában. A nem-életbiztosítási szegmensben a csoport tovább folytatta a portfoliótisztítást és a lakossági casco állomány kifuttatását, ezzel magyarázható nettó 263 millió forint állománycsökkenés.

A CIG Pannónia saját tőkéje a 2017. év végi 9,015 milliárd forintról 16,803 milliárdra nőtt 2018-ban, a 86 százalékos növekedés nagyobb részben a zártkörű részvénykibocsátás eredménye.

A gyorsjelentés felidézi, hogy a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. számára zártkörűen forgalomba hozott 23 466 020 részvény tőzsdére való bevezetése érdekében a társaság a vonatkozó magyar és uniós jogszabályok, valamint a BÉT általános üzletszabályzata alapján elkészítette összevont tájékoztatóját, amelyet a Magyar Nemzeti Bank engedélyezett. A zártkörűen forgalomba hozott részvényeket szeptember 21-én vezették be a budapesti tőzsdére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!