2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az EU-ban a nők még mindig 15 százalékkal kevesebbet keresnek hasonló beosztású férfi kollégáiknál, bár némi változás mutatkozik - erre a megállapításra jutott az Európai Bizottság a témával foglalkozó legfrissebb jelentésében, amely 2004-es adatokon nyugszik.

A jelentés szerint ugyanakkor Belgiumban, Szlovákiában, Portugáliában, Franciaországban és Németországban 1999 óta még növekedtek is a különbségek a férfiak javára. 17 jelenlegi tagállamban csak kissé, és az EU egészének átlagában 1,0 százalékponttal javult a helyzet.

A jelentés azt is megállapítja, hogy a nők helyzete a vezető pozíciókban is meglehetősen gyenge: a nemzeti parlamentekben egyharmadosnál magasabb nőarány csak Svédországban, Dániában, Finnországban, Hollandiában, Belgiumban és Spanyolországban van. A görög, az ír, a szlovén, az olasz, a magyar és a máltai parlamentekben viszont a nők aránya 15 százalék alatt van.
Az európai gazdaságban a vezetői helyeket 32 százalékban nők töltik be, viszont a cégek vezetőségi tagjainak csupán tíz százaléka, és a nagy cégek vezetőinek mindössze 3 százaléka nő.

A kutatás területén több nőnek (59 százalék) van megfelelő végzettsége, a professzorok között arányuk mégis csak mintegy 15 százalék. 2004-ben a nők foglalkoztatási aránya 0,7 százalékponttal 55,7 százalékra nőtt az EU-ban. Az 55 év feletti nők foglalkoztatása 1,0 százalékponttal 31,7 százalékra bővült és ezzel 5,4 százalékponttal haladta meg az 1999-es szintet.

Tíz dolgozó nő közül több mint négy az államigazgatásban, az oktatásban, az egészségügyben, vagy más szociális munkahelyen dolgozott, miközben tíz közül kevesebb mint két férfit foglalkoztattak ezek a területek. A részmunkaidős foglalkoztatásban viszont a nők vezetnek: a munkaképes korú nők 32,6 százaléka, a férfiaknak viszont csak 7,4 százaléka dolgozik az uniós országokban részmunkaidőben.

MTI/Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
Viszonylag jól keresnek a magyar nők
A magyar nők hátránya kisebb a munkaerő-piacon

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!