2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Új Széchenyi Tervben mintegy 173 milliárd forint áll rendelkezésre a vállalkozások fejlesztésére - mondta Szöllősi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten.

A K&H Bank és a Piac&Profit "Üzleti tippek" című konferenciasorozatának csütörtöki rendezvényén a vállalkozásfejlesztésért és iparért felelős helyettes államtitkár előadásában kifejtette, az ország versenyképességének javítása érdekében is kulcskérdés a vállalkozások adminisztratív kötelezettségeinek csökkentése.

Rámutatott: a 25.000-26.000 milliárd forintot kitevő magyarországi bruttó hazai termékhez (GDP) képest a vállalkozások adminisztrációs terhe több mint 2.000 milliárd forint.

Barcza György, a K&H vezető elemzője makrogazdasági elemzésében kiemelte: a következő néhány hónapban a forint euróhoz mért árfolyama várhatóan a 260-270 forintos sávban marad.

Szöllősi László kiemelte: a kis- és közepes cégek adják a magyarországi vállalkozások több mint 99 százalékát, az összes foglalkoztatott dolgozó több mint 73 százaléka valamilyen kis- és közepes vállalkozásnál (kkv) talált munkát, a kkv-k részesedése a versenyszféra által előállított hozzáadott értékből 56,1 százalékot ér el.

A kormány már tavaly nyár elején az I. akciótervében nagy hangsúlyt helyezett a vállalkozások üzleti terheinek mérséklésére, így döntött a kabinet a kisadók eltörléséről, a társasági adó kedvezményes kulcsának kiterjesztéséről - mutatott rá a helyettes államtitkár.

Szöllősi László hangsúlyozta: a Széchenyi Kártya program kiterjesztése, a kártyák felhasználhatóságának kiterjesztése új gazdasági területekre is ezt a célt szolgálta.

A kormány egyik fő célkitűzése továbbra is az, hogy 10 év alatt egymillió új, adózó munkahelyet hozzon létre, ennek érdekében az Új Széchenyi Tervben egyszerűsítették, könnyítették a pályázati rendszert.

Barcza György pedig arról szólt, hogy a korábbi években a reálkeresetek növekedése meghaladta a reáljövedelmek emelkedését, ezért a kormány a foglalkoztatás szintjének emelését tekinti elsődlegesen fontosnak. Az elemző grafikonokkal érzékeltette: a foglalkoztatási arány emelése az ország versenyképessége szempontjából is kiemelt jelentőségű.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!