A 4 milliárd forintot meghaladó keret 68,46 százalékának felhasználásával 18 460 munkanélküli részesült támogatásban - mondta Gunyecz Lászlóné, a térség munkaügyi központjának sajtóreferense az MTI-vel.
Kiemelte: a programok résztvevői elsősorban a tartós munkanélküliek, az alacsony iskolai végzettségűek, a pályakezdő fiatalok, a diplomások, valamint a legnehezebb helyzetben lévő roma származású állástalanok voltak.
A kommunikációs vezető tájékoztatása szerint az alaprészből finanszíroztak foglalkoztatás-bővítő bértámogatást, illetve járulékfizetést is átvállaltak, segítették a munkanélküliek közhasznú és közmunkáját, vállalkozóvá válását, szakmai képzését, átképzését, a fiatalok munkatapasztalatának megszerzését, illetve hozzájárultak az egyetemet és főiskolát végzettek elhelyezéséhez a megyében.
A diplomások alkalmazásába például 131 szabolcsi munkáltatót vontak be, akik végül 140 fiatalt vettek fel alkalmazottaik közé. Húsz egyetemet és főiskolát végzett munkanélkülit pedig komplex oktatás keretében civilszervezeti ügyintézővé képeztek át. Az úgynevezett mentor programban 47 állástalan embert képeztek ki szociális gondozónak és asszisztensnek, akik 4 542 munkanélkülinek segítettek gondjaik megoldásában, s 46 százalékuk munkához is jutott támogatásukkal.
Csoportos létszámleépítéssel elbocsátott munkanélkülieket ugyancsak segítettek az alaprészből, így például a megszűnt tiszalöki Delta Galil Hungary Kft. könnyűipari üzemének 130 dolgozója közül 105-öt 10 munkáltatónál elhelyeztek foglalkoztatás-bővítő támogatással. Szabolcsban a legújabb adatok szerint 39 800 az állást keresők száma, s az utóbbi években tartósan 38 000 és 42 000 között ingadozik a munkanélküliek tábora.