Bokorovics Balázs elmondta, hogy a miskolci geotermikus projekt keretében elkezdődött a termelő kút energetikai berendezéseinek, illetve a termelő kutat a városi távhőrendszerrel összekötő vezetékrendszernek a műszaki tervezése, ezt a megbízást a Pöyry Erőterv Zrt. nyerte el. Mind a tervezés, mind a munkálatok ideje alatt kiemelt gondot fordítanak Miskolc környezetének és vízkészletének védelmére, megóvására.
A projektnek köszönhetően a 32 ezer lakás távfűtését ellátó Miskolci Hőszolgáltatató kft. 9-15 százalékkal alacsonyabb áron jut majd a hőenergiához. A PannErgy számításai szerint összességében akár 1 millió gigajuol geotermikus hőenergia is kinyerhető a Miskolchoz közeli kutakból, a föld mélyéből, fűtésre, és másodlagos felhasználásra.
Miskolc térségében, Kistokajban és Mályiban két termelő és két-három visszasajtoló geotermikus kutat létesítettek, illetve létesítenek. Mintegy kétezer méter mélységből hozzák a felszínre a forró vizet, illetve a gőzt, amelyből fűtési és ipari hőt, és villamos energiát állítanak elő.
A több lépcsősre tervezett beruházás 4,5-5 milliárd forintba kerül, a pénzt a cég saját forrásból, banki hitelből, illetve pályázatokból biztosítja.
MTI