2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Ez már az adózott nyereség, ha valaki esetleg aggódna.

Erős első hat hónapot könyvelhetett el az OPUS GLOBAL Nyrt 2024 első félévében a vállalat lapunknak küldött közleménye szerint. A cég működésében vannak nyomai a nehéz külső gazdasági környezetnek, de összességében erős számokat közölt a társaság. Az árbevétel kismértékben csökkent, de így is több mint 300 milliárd forint lett. A szinergiák jobb kihasználása, a hatékonyabb gazdálkodás eredményeként, az EBITDA 13,3 százalékkal 47,6 milliárd forintra nőtt január-júniusban, amire még nem volt példa az OPUS történetében. Az üzemi eredmény is 15 százalékkal 23,6 milliárd forintra emelkedett.

A pénzügyi soron sikerült duplázni, az eredmény közel 4 milliárd forintot tett ki. Ennek is köszönhetően az adózott nyereség 28 százalékkal 20,6 milliárd forintos történelmi csúcsra nőtt.

"Komoly erőt mutattunk 2024 első félévében, hiszen a kedvezőtlen külső gazdasági helyzet mellett is rekordokat döntöttünk. A szinergiák kihasználásának eredménye minden negyedévben megmutatkozik, de még tovább dolgozunk azon, hogy minden apró kocka a helyére kerüljön"

– hangsúlyozta a féléves számokkal kapcsolatban Lélfai Koppány, az OPUS GLOBAL Nyrt. vezérigazgatója, aki azt is kiemelte, hogy az első félév alapján tarthatónak látja a társaság stratégiájában meghirdetett 2024-es konszolidált, 94 milliárd forintos EBITDA célt.

Az iparban a kedvezőtlen nemzetközi és hazai folyamatok mellett az árbevétel növekedése volt a jellemző. Az év elejétől folyamatosan javult a szegmens nyereségtermelő képessége, miután az eredményességi célok teljesítése érdekében a működési költségek kezelése került fókuszba. Az élelmiszeripari és energetikai szegmens is jobb számokat közölt január-júniusban. Mindkét területre jellemző a terveknek és iparági benchmarkoknak megfelelően az árbevétel és a költségek csökkenése. Nagyon jól teljesített a turizmus, ahol a bevételek piacot meghaladó mértékben, mintegy 30 százalékkal emelkedtek az első félévben, és az egy évvel korábbi veszteség után már jelentős profitot ért el az ágazat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!