Az év első hónapjában összesen 7311 szabad állás várta az informatikusokat Németországban, mutatta ki az Adecco szolgáltató cég WirtschaftsWoche-ban közzétett elemzése. A vállalat összesen 40, regionálisnál nagyobb újság állásajánlatait értékelve jutott erre az eredményre.
Leginkább a vállalati tanácsadó cégek és a szoftverfejlesztők jelezték igényüket az IT-szakemberekre, de a kiadók, a gépgyártó cégek, a pénzügyi szolgáltatók és a telekommunikációs szektorban érdekelt cégek is fokozott érdeklődést mutattak. Leginkább a Java- és SAP-ismeretekkel rendelkező informatikusokat keresik.
Az állások egy részét akár külföldi munkavállalókkal is betöltenék.
A felmérés eredménye részben összhangban van az eddigi előrejelzésekkel: azok szerint a német IT gazdasági ágban érdekelt cégek idén az előző évekhez képest nagyobb igényt fognak mutatni a szakképzett utánpótlás iránt , s ennek következtében év végéig 20-50 ezer új állás keletkezhet.
Otto Schily német belügyminiszter szerint pedig az IT-iparágnak összesen 12-15 ezer szakemberre lenne szüksége.
A német informatikusok fizetése azonban a vártnál kisebb mértékben, átlagban két százalékkal emelkedett az elmúlt egy évben.
(Menedzsment Fórum)
7000 IT-szakember állása betöltetlen Németországban
Egy év alatt csekély mértékben, de nőtt a német IT-szektorban az üresen maradt állások száma. A bérek viszont csupán a vártnál alacsonyabb mértékben emelkedtek.