A nyugdíjbiztosító továbbra is a tagok tulajdonában marad, viszont létrehoz egy-egy céget a vagyonkezelésre és a pénztárszolgáltatásra, amelyekben tulajdoni hányadot vásárol a CIG - mondta Gaál Csaba a biztosító vezérigazgatója. A nyugdíjbiztosító pedig - mint a CIG csoport tagja - felveszi a Pannónia Nyugdíjbiztosító nevet - tette hozzá Vokony János, igazgatótanács elnöke.
A biztosító a vagyonkezelő társaságban alapításkor 20 százalék tulajdoni hányadot szerez, amelyet a vagyon növekedésétől függő, további 70 százalékos opció egészít ki. A pénztárszolgáltató cégben pedig induláskor 10 százalék lesz a CIG részesedése, amelyhez további 39 százalékos opció társul a pénztártagok létszám-növekedésének függvényében.
Jelenleg a VIT maga kezeli a 60 milliárd forintnyi vagyonát, és házon belül történik a szolgáltatások intézése is. A CIG külső vagyonkezelőt alkalmaz.
Horváth Béla a CIG igazgatóságának az elnöke kiemelte, hogy a VIT a legkisebb költséggel működő, és eddig a legmagasabb hozamot elérő pénztár. A működési költsége 3 százalék, a 10 éves hozama 8 százalék, míg a múlt évi 10,8 százalék volt. A megállapodás kiterjed az egészség- és az önsegélyező pénztári együttműködésre, és számos egyéb területen - például a kereszt-értékesítésben - is kölcsönösek az érdekek.
Járai Zsigmond, a CIG Pannónia felügyelő bizottságának az elnöke kiemelte, hogy a biztosító más pénztárakat is vár hasonló konstrukcióban.
A CIG már korábban bejelentette, hogy diverzifikálja tevékenységét, és ebbe bele tartozik a nyugdíjpénztár is. A VIT magán-nyugdíjpénztári ága ugyan 2 ezer fő alá csökkent, de Vokony János elmondta, hogy más hasonló sorsra jutott pénztárakkal együttműködve a tagság el fogja érni az 5 ezer főt. Az önkéntes nyugdíjpénztári ágazat pedig azért erős, mivel a villamosenergia-ipar ágazati kollektív szerződésben a munkaadók vállalták a rendszeres befizetést. Az együttműködéssel az ágazati pénztár országossá válik - tette hozzá az igazgatótanácsi elnök.
MTI