A vezető magyarázata szerint a váltásra a cégcsoport jövőbeni magyarországi fejlődése érdekében van szükség. Somosi László olyan személy, akinek energiaügyekben országos kitekintése, tapasztalata van, és érdemeit Franciaországban is elismerik. Fontos szerepe lesz ugyanis a Dalkia magyarországi stratégiájának elkészítésében.
Somosi László elmondta, a stratégia kidolgozásának célja az energiafogyasztás ésszerűsítése, vagyis az, hogy a fogyasztóknak kisebb költségekkel egyre magasabb színvonalú szolgáltatásokat nyújthassanak. Ebben meghatározó szerepük lesz a megújuló energiákkal kapcsolatos fejlesztéseknek.
Nem várhatók átszervezések
Gérard Bourland arra a kérdésre, hogy vezetése alatt várhatóak-e változások a pécsi hőerőművet üzemeltető Pannonpower működésében, a dolgozók számában, azt közölte: feladatai fejlesztésekre és nem átszervezésekre irányulnak.
"Azzal a beruházással, amelyet a Dalkia fél évvel ezelőtt a Pannonpower többségi tulajdonrészének megvásárlásával valósított meg, a jövőre gondolt, így a célunk nem a leépítés, hanem a továbbfejlesztés" - hangsúlyozta.
Biomasszát használnak
Somosi László úgy vélte: ezt a pécsi erőmű biomassza alkalmazásával kapcsolatos tervei is alátámasztják. Mintegy 30 milliárd forintból a meglévő kettő mellett további két új, 35 megawattos biomassza blokkot helyeznek üzembe, amelyek 2010-től és 2012-től a még működő gázüzemű berendezéseket váltják fel.
Ezzel az évi áramtermelés 300-ról 800 gigawattórára növekszik, és biztosítani lehet a baranyai megyeszékhely zöld távhőellátását, így a távhődíjak mérséklését - jegyezte meg.
Beszámolt arról, hogy a modernizációhoz már megkapták az energia hivatal és a környezetvédelmi hatóság engedélyeit, és előkészítés alatt áll az erőművi blokkokat szállító tender. Az üzemeltetéshez szükséges energianövények termesztésére dél-dunántúli gazdákkal szerződnek.