A vállalalat még decemberben határozta el, hogy önálló divízióvá alakítja a félvezető részlegét és ad neki 9 hónapot a bizonyításra. Most azonban úgy döntött a cég, eladja azt a fő befektetőknek, akár magán úton akár tőzsdén keresztül - írja a Washington Post.
A chipgyártó egység, melynek 2005-ös forgalma 4,62 milliárd euró volt, körülbelül 5-6 milliárd euróra értékelhető. Az ár a divízió adósságállományától függ. Néhány hónappal ezelőtt, mikor a szektor a csúcson volt, az elemzők 6-8 milliárd euróra értékelték a részleget.
A Philips a világ 10. legnagyobb chipgyártója. A vállalat továbbra sem zárkózik el egy esetleges házzaságtól más félvezetőgyártóval. A fúzióval kapcsolatban az elemzők olyan cégeket említenek, mint az egyesült államokbeli Freescale, a német Infineon és a francia-olasz STMicroelectronics. A holland cég telefonokhoz, sík képernyős televíziókhoz és autókhoz egyaránt gyárt chipeket. A vállalatnál elmondták, olyan félvezetőgyártó divízió létrehozása a cél, mely nagyobb erőt képvisel, s jobban bírja a versenyt.
Hangsúlyváltás a termelésben
A vártnál korábbi értékesítési szándék jó hír az anyavállalat számára, melynek nyeresége így kevésbé lesz változékony, a Philips részvényei 2,9 százalékkal, 23,43 euróra nőttek.
"A félvezetőrészleg felszámolása egy további kifelé irányuló lépést jelent a Philips számára az elektronikai és szerszám piacról és stratégiai jelentősségű egy szépség- és egészségápolási, valamint technológiai központú vállalat felépítésben" - mondta a cég elnök-vezérigazgatója Gerard Kleisterlee.