Több százmillió forintos adóhiány okozása miatt indított vizsgálatot a Vám- és Pénzügyőrség egy törzsvásárlói közvetítő vállalkozásnál, az üggyel összefüggésben egy személyt őrizetbe vettek - közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP).
Az MTI információja szerint a ScienNet-Rendszer elnevezésű törzsvásárlói klubról van szó, amelyet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) piacfelügyeleti eljárás keretében vizsgált. Mivel azonban sem a klub, sem az azt működtető gazdasági társaságok tevékenységei nem tartoznak a PSZÁF felügyelete alá, a felügyelet a vizsgálatban feltárt kockázatok nyomán más hatóságok eljárását kezdeményezte.
Sipos Jenő, a VPOP szóvivője az MTI értesülését nem cáfolta, de a céget nem nevezte meg. Elmondta ugyanakkor, hogy az üggyel összefüggésben egy személyt már őrizetbe vettek. A Világgazdaság Online hivatalosan meg nem erősített értesülései szerint Leinemann Zsoltot, a ScienNet törzsvásárlói hálózat mögött álló Headmin Kft. ügyvezető igazgatóját vettek őrizetbe.
A VPOP csütörtöki közleménye szerint a szervezet Központi Bűnüldözési Parancsnoksága Budapestre és több megyére is kiterjedő összehangolt akciót kezdett meg csütörtökön egy különösen nagy adóhiányt okozó vállalkozás működésével összefüggésben. A külföldön bejegyzett gazdálkodó szervezet Magyarország területén egy speciális törzsvásárlói közvetítő vállalkozást működtetett úgy, hogy a tevékenységével összefüggő, azt terhelő adófizetési kötelezettségének nem tett eleget.
A jelen adatok alapján több százmillió forintos adóhiányt keletkeztető vállalkozás működésével összefüggésben számos helyszínen házkutatást tartanak és tanúkat hallgatnak ki a személyi és tárgyi bizonyítékok biztosítása érdekében.
Az adójogszabályokat megtévesztő módon kikerülő több offshore jellegű vállalkozást is felhasználó bonyolult hálózat valamennyi ismert és hazai pénzintézetnél megtalálható pénzeszközeit lefoglalták a VPOP közleménye szerint.
Szerda esti közleményében a PSZÁF még azt közölte, hogy a vizsgálata során megállapította, hogy a ScienNet-Rendszer működtetése nem minősül betétgyűjtésnek, vagy más pénzügyi szolgáltatási tevékenységnek, így sem a ScienNet-Rendszer, sem az azt működtető gazdasági társaságok tevékenységei nem tartoznak a PSZÁF felügyelete alá. Ezek alapján a felügyelet az eljárásban feltárt kockázatok nyomán más hatóságok eljárását is kezdeményezte.
MTI