2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Néhány hete még nyeregbe érezhette magát a Vodafone, hiszen úgy tűnt sikerül kiszorítani a nehéz helyzetben lévő Vivendi Universalt a zsíros üzletnek tűnő Cegetel-ből. Ám most fordulni látszik a kocka és a Vivendi növelni készül részesedését a második legnagyobb francia mobilcégben.

A Vivendi Fourtou vezetésével már 5 milliárd értékben adott túl különböző érdekeltségein, közttük amerikai kiadóvállalatán a Houghton Mifflin-en, és fizetős olasz tv csatornáján a Telepiun. Emellett nyélbeütötte a Vivendi Environnement részesedésük felének eladását, amelyért 1,86 milliárd eurót kapnak.

Zsíros falat

Felmerül a kérdés, hogy ha ekkora a baj a Vivendinél mi szüksége a vérre menő küzdelemre, amelyet a Cegetelért folytat. A válasz meglehetősen egyszerű: a mobilszolgáltató a közeljövőben igazi cash-mashin lehet. A 16 millió előfizetővel bíró cég az idén várhatóan 1,2 milliárd euró pozitív cash flowval zár, jövőre pedig letudja az adósságait. A cég bevétele 2003-ban a prognózisok szerint 9 százalékkal nő az idei 6,4 után.

A Cegetel 80 százalékos tulajdonosa az SFR francia mobilszolgáltatónak (a maradék 20 százalék a Vodafoneé), amely az ország második legnagyobb mobilcége, a piaci részesedése 36 százalék.

A Vivendi szempontjából nézve a dolgokat a forgalma 12, a nyereségének pedig 37 százaléka származott a Cegetel érdekeltségéből a harmadik negyedévben. A hozzájárulása 64 százalékkal 460 millió euróra növelte a Vivendi nyereségét. Míg a Vivendi értékesítése 2 százalékkal 14,5 milliárd euróra csökkent, addig a Cegetel forgalma 9 százalékkal 1,7 milliárdra nőt.

A Cegetel történetéhez hozzátartozik, hogy a France Telecom versenytársaként alapították az 1997-es piacnyitást követően. A fő részvényes Vivendi mellett a British Telecom, az SBC és a német Mannesmann nyújtott pénzügyi támogatást a cég felfuttatásához. A Vodafone azonban egy a Cegetelért folytatott versenynél keményebb küzdelmet követően megszerezte a Mannesmannt, és ezáltal az ő 15 százalékos részesedésüket is.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!