Elmondta: a tavalyi árbevétel 10 százalékkal haladta meg a 2009. évit. A cégnél az exportból származó árbevétel is 10 százalékkal növekedett, amely több mint 400 millió forintos plusz bevételt jelentett az előző évihez képest - mondta a vezérigazgató. Rámutatott: az árbevétel 75 százaléka exportból, 25 százaléka pedig a hazai értékesítésből származik.
Simon Attila szerint a társaság pénzügyi helyzete stabil, s a nyereséges működés biztos alapját jelenti a manufaktúra munkavállalói tulajdonlása fenntartásának. A manufaktúrának jelenleg 900 dolgozója van.
A cég vezetője hangsúlyozta, hogy ismeretei szerint a világ egyetlen más porcelán-manufaktúrája sem tudott a herendiéhez hasonló nyereséges működést produkálni az elmúlt években, így szerinte joggal állítható - az exportpiac és a nyereség alapján -, hogy Herend jelenleg a világ legnagyobb és gazdaságilag legstabilabb porcelán-manufaktúrája. Emlékeztetett arra, hogy néhány évvel ezelőtt Herend is értékesítési gondokkal küzdött, sőt veszteséges volt, s előfordult, hogy csökkentett munkaidőben dolgoztak.
A herendi termékeket világszerte mintegy 60 országba szállítják, márkaboltja van például New Yorkban, Torontóban, Londonban, Párizsban, Moszkvában, Pekingben, Tokióban és Tajvanon is - tájékoztatott a vezérigazgató. Magyarországon tíz márkaboltot tartanak fenn, ebből hármat a fővárosban.
Simon Attila ismertetése szerint a tavasszal nyitják meg a legújabb, luxus színvonalú hazai márkaboltjukat a Ferihegyi Repülőtér új termináljában.
MTI