2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A horvát kormány mindent megtesz az INA olaj- és gázipari vállalat dolgozóinak védelméért, és igyekszik megakadályozni az INÁ-ra nézve hátrányos döntéseket is - mondta a horvát gazdasági miniszter újságírók kérdésére a hét végén. A horvát sajtó az iránt érdeklődött Ivan Vrdoljaktól, mit tehet a kormány az ellen, hogy az INA bezárja sisaki olajfinomítóját.

A múlt héten a horvát Vecerny List és a Poslovni Dnevnik című lapok azt írták: úgy tudják, hogy az INA igazgatótanácsa a jövő héten dönt a fiumei és a sisaki olajfinomítók sorsáról, és a sisaki üzemet bizonyára bezárja, tárolókapacitását logisztikai elosztóközponttá alakítja át, és valamilyen más ipari tevékenységet tervez a helyszínen.

Utána az INA azt közölte a horvát HINA hírügynökséggel, hogy "az INA stratégiailag elemzi a finomítói piacot, és a saját finomítói rendszerét is megvizsgálja a szokásos üzleti ügymenet keretében. A finomító üzletág esetleges változásával kapcsolatban minden opció nyitott".

Az INÁ-ban a döntési jog a magyar MOL-é, "ezt a jogot korrupcióval szerezte, és úgy használja, hogy idén az első fél évben a gáztermelés 20 százalékkal, az olajtermékek előállítása 18 százalékkal csökkent. A MOL vagy nem tudja, hogyan fejlessze az INÁ-t, vagy tönkre akarja tenni a céget" - idézte Vrdoljak szavait a horvát HINA hírügynökség vasárnap.

A horvát kormány első miniszterelnök-helyettese és külügyminisztere, Vesna Pusic úgy nyilatkozott, hogy az INA igazgatótanácsában a fő döntési jogkörök a magyar MOL-t illetik meg, ezért a horvát kormány befolyása korlátozott.

"Számunkra ez nehéz helyzet, ezért is fontosak a jó kapcsolatok Magyarországgal" - tette hozzá.

Az INA 49,08 százaléka a MOL-é, 44,84 százaléka a horvát államé, 6,08 százaléka magán intézményi és kisbefektetőké.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!