Magyarország európai hídfőállás lehet a kínai vállalatok számára, ezt a szándékot az augusztus végi pekingi látogatás után mind a magyar, mind a kínai miniszterelnök megerősítette - hangsúlyozta hétfőn Zalaegerszegen Devecz Miklós, a Flextronics zalaegerszegi gyárának stratégiai fejlesztésekért és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, aki tagja volt a Kínában járt delegációnak.
Devecz Miklós erről annak kapcsán beszélt, hogy Kína magyarországi nagykövete, Zhu Zushou ellátogatott a Flextronics zalaegerszegi ipari parkjába. A gyárlátogatást követő tájékoztatón az igazgató kiemelte: a cég magyarországi és több mint 10 kínai gyártóbázisa az elektronikai óriás árbevételének közel 50 százalékát adja, és az alkalmazottak fele is ebben a két országban dolgozik.
A Flextronics 6 kínai elektronikai céggel tervez együttműködést; a leendő partnerek nem a Flextronics kínai leányvállalatai, hanem önálló nemzeti vállalatok. Ezek együttes forgalma tavaly meghaladta a 20 milliárd dollárt. Zhu Zushou fontosnak nevezte a kialakulóban lévő együttműködést, mert - mint mondta - így a kínai cégek megvethetik lábukat Magyarországon, és könnyebben bejuthatnak az európai piacra. Az MTI kérdésére Zhu Zushou elmondta: Kína nagy lehetőségeket lát abban, hogy részt vegyen többek között a magyar közlekedési infrastruktúra fejlesztésében, mindenekelőtt az autópálya-építésben. Az elmúlt időszakban ebben komoly tapasztalatokat szereztek, Kínában öt év alatt 25 ezer kilométer autópálya épült - tette hozzá.
Kapcsolódó anyag
Infrastrukturális fejlesztéseket szorgalmaz a Flextronics
A kínai gyártás árnyoldalai
A kínai cégek európai hídfőállása lehetünk
Magyarország európai hídfőállás lehet a kínai vállalatok számára, ezt a szándékot az augusztus végi pekingi látogatás után mind a magyar, mind a kínai miniszterelnök megerősítette.