Gazdaságossági és gyakorlati szempontok mellett a megoldás biztonságossága is szerepet játszott abban, hogy a Skype-ot választották az adatmentéssel és informatikai biztonsági megoldásokkal foglalkozó Kürt Zrt.-nél - közölték a Világgazdaság érdeklődésére a vállalatnál. Mivel az alkalmazás az adatforgalmat titkosítja, így a lehallgatás szinte lehetetlen. A cégcsoporton belül elsősorban a nemzetközi kommunikációra használják a megoldást.
Kulcskérdés az emberi tényező
A bevezetésnél a legnagyobb kihívás az volt, hogy a munkatársak megszokják a netalapú megoldás használatát. A tapasztalatok szerint a Skype jótékony hatással volt a munkakapcsolatokra, hiszen a megbeszélések még interaktívabbá válhatnak azáltal, hogy párhuzamosan több kommunikációs formát (hangtovábbítás, szöveges üzenetek, fájlok küldése) is használhatnak - tette hozzá Aradi Ferenc.
Biztonsági kérdéseket vet fel
A chatprogramok, a Skype és az egyéb ingyenes hang-adat kommunikációs rendszerek (MSN, Yahoo Messenger, AOL Instant Messenger) vállalati alkalmazása a szakértők többsége szerint leginkább biztonsági kérdéseket vet fel. A védelem szabályozási szinten már most is megoldható, de a valós idejű fizikai védelmi megoldások jelenleg még messze vannak az általános hálózatbiztonsági alkalmazások szintjétől - közölte a Világgazdaság kérdésére Kovács Tamás, az információbiztonsági szolgáltatásokat nyújtó Noreg Kft. műszaki igazgatója.
Az azonnali üzenetküldő szolgáltatások saját népszerűségük áldozataivá váltak, egyre több kártékony programot alkotnak a megtámadásukra. Tavaly csak az első negyedévben közel félszáz új fenyegetést észleltek, amelyek ezekre az eszközökre specializálódtak. Hasonló veszély leselkedik a Skype-ra is. Az egyik elmélet szerint a következő globális vírustámadás a megoldás felhasználóit érinti majd - írja a Világgazdaság.