A tőzsdéken pánikszerű eladás volt jellemző és néhány olajipari részvény papírjait kivéve általános zuhanás volt jellemző. Mindezek alól a Budapesti Értéktőzsde sem tudta kivonni magát, a részvényindex, a BUX csaknem 215 ponttal legutóbbi éves minimális értéke alatt, 5.988,52 ponton zárt kedden. A hétfői záró értékhez képest ez 245,89 pontos, azaz 3,94 százalékos esés. Nem úszták meg ilyen jól a napot a vezető európai börzék, a német DAX szenvedte el a legnagyobb 8,5 százalékos zuhanást, de a londoni index a FTSE is 5,7 százalékkal alacsonyabban zárt, mint tegnap.
A New York Stock Exchange a közelben történt tragédia miatt ki sem nyitott, csak úgy, mint a vezető elektronikus tőzsde a NASDAQ. Az európai börzéken forgó amerikai részvények azonban javarészt gyengültek. Nem így az államkötvényeknek, melyeknek árfolyama felszökött (ez azt jelenti, hogy alacsonyabbak lettek az elérhető kötvényhozamok.)
A szakértők szerint még megbecsülni sem lehet az események gazdaságra gyakorolt hatását, de az Egyesült Államoktól várható válaszlépések - beleértve a katonai csapásokat is - helyreállíthatják a befektetők bizalmát a világ vezető gazdasága iránt. A többség azonban rövidtávon pesszimista, mint mondták egyrészt az események pszichikai hatása, másrészt a megrendülő bizalom miatt kritikus időszak jöhet, minek következtében az amerikai gazdaság (majd magával rántva a többi országét is) valóban recesszióba süllyedhet.
A piacokat sokkalta Word Trade Center elleni támadás
A WTC elleni terrortámadás hírére a gazdaság szereplők is reagáltak. A pénzpiacokon a dollár gyengült, az árutőzsdéken az olajárak majd két dollárral ugrottak fentebb, és fokozott vételi érdeklődés volt az arany piacán is.