A felmérést készítő szakemberek szerint hiába olcsóbbak mintegy 30-40 százalékkal a magyarországi fürdőhelyek, a vendégek minőségi szolgáltatásokat várnak el, ezért hajlandók többet fizetni. A magyaroknak és a szlovénoknak már van olyan vásárlóerejük, hogy megengedhetik maguknak a magasabb árfekvésű, ámde prémium szolgáltatásokat nyújtó létesítményeket.
Ausztria Burgenland tartományában az osztrák–magyar határhoz közel működő Hotel Sonnenparknak és a Sonnentherme gyógyfürdőnek jelentős magyar vendégköre van. A hotelt és a fürdőt működtető társaságnál Barbara Dornwald elmondta, tavaly csak a gyógyfürdőben 5 százalékkal, 56 640 főre emelkedett a magyar látogatók száma, s ezzel az évi 485 ezer fürdővendég 12 százalékát teszik ki. A szállodában 2006-ban a vendégek mintegy 5,3 százaléka volt magyar, ez az arány a múlt évben már 7,8 százalék körül mozgott.
Németh István, a Büki Gyógyfürdő, egyben a 17 fürdőt felölelő Pannon Termál Klaszter elnöke szerint a Wirtschaftsblatt értesülései nem felelnek meg a valóságnak. Elképzelhető, hogy növekszik a magyar vendégek száma Ausztriában, de még lényegesen több osztrák látogat hozzánk. Tapasztalataik szerint az utóbbiak száma enyhén növekszik, a hazai gyógyfürdők legnagyobb vendégkörét Németország adja.
Hozzátette: a hazai vendégek a vásárlóerő ellenére még mindig árérzékenyek, s egy ausztriai fürdőhely napi belépője minimum a kétszerese egy hasonló szolgáltatásokat nyújtó magyarénak, így nem tartanak honfitársaink tömeges elvándorlásától, írja a Világgazdaság.