
A jó hír az, hogy a statisztikákat nagyban rontó országokban - elsősorban Kínában, Oroszországban és Indiában, de Közép-Európában és a Közel-Keleten is - sikerült valamelyes fejlődést elérni. "A kalózkodás visszaszorításában tett előrelépés némi önbizalmat ad, ám még rengeteg tennivaló akad" - mondta el az elemzést készítő cég vezérigazgatója, Robert Holleyman. "A szoftverpiac több mint egyharmadát magában foglaló kalózipar továbbra is fenyegeti a számítástechnikai innovációt, ami elveszett munkahelyeket és adóbevételeket eredményezhet" - tette hozzá az eMarketer szerint a vezető.
Összességében a szoftver-kalózkodási ráták a 97 vizsgált ország valamivel több mint felében enyhén csökkentek, és csak 19-ben nőttek. A fejlett piacok - tehát az USA, Nyugat-Európa, Japán és néhány egyéb ázsiai ország - kalózkiadású szoftvereinek aránya gyakorlatilag változatlan maradt. A legmagasabb rátával Vietnam, Zimbabwe, Indonézia, Kína és Pakisztán "büszkélkedhet" a felmérés szerint, mindegyik országban 86 százalék feletti az arány. A legkevesebb kalózszoftver az Egyesült Államokban, Új-Zélandon, Ausztriában és Finnországban volt.

Hazánkban visszaszorult a kalózkodás
Magyarországon két százalékponttal, 42 százalékra mérséklődött 2005-ben a személyi számítógépekre telepített illegális üzleti szoftverek aránya. A 2 százalékpontos javulás a két évvel ezelőtti, hasonló arányú romlás után következett be, vagyis a jelenlegi arány a 2003-ban mért 42 százalékkal egyezik meg - írta korábban az mfor.hu.