2p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sokat javíthat a szülés után visszatérni vágyó nők esélyein az, ha továbbképzik magukat vagy felfrissítik ismereteiket. Sok esetben azonban a család is áldozatok meghozására kényszerül a karrier ismételt beindítása érdekében.

Sokat javíthat a szülés után visszatérni vágyó nők esélyein az, ha továbbképzik magukat vagy felfrissítik ismereteiket. Sok esetben azonban a család is áldozatok meghozására kényszerül a karrier ismételt beindítása érdekében.

A nők mintegy fele (52 százalék) szülés után is visszavágyik a munka világába, 70 százalékuk pedig rá is kényszerül a munkavállalásra, számol be a Világgazdaság a Michigan Egyetem kutatói által végzett felmérésékre hivatkozva.



Magyarországon elsősorban azon anyák vannak nehéz helyzetben, akik 6-9 év után szeretnének újból munkát vállalni. Az esélyek növelése érdekében érdemes újra tanulni, beiratkozni piacképes tanfolyamokra vagy akár rosszabb állást elvállalni. Emellett a családon belül az otthoni feladatok újrafelosztására is szükség van.

Fontos, hogy a visszatérő anya meg tudja győzni munkaadóját szándéka komolyságáról, aki - szükség esetén - távmunkában is foglalkoztathatja őt, állítják a Világgazdaság által megkérdezett szakértők.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!