A szövetség által az MTI-hez kedden eljuttatott állásfoglalás szerint aggodalommal fogadták azt a hírt, hogy a béren kívüli juttatások adóterhelése januártól az eddigi összesen 35,7 százalékról 51,17 százalékra emelkedne. A szakmai érdekképviselet számítása szerint ez a Széchenyi Pihenőkártya esetében közel 16 százalékpontos emelkedést jelent.
A Széchenyi Pihenőkártya az elmúlt kormányzati ciklusban sikeres gazdaságélénkítő programnak bizonyult a turizmus területén, és nagyban hozzájárult a belföldi turisztikai kereslet erősítéséhez - hívja fel a figyelmet a szövetség.
Számításuk szerint a mintegy 1 millió kártyatulajdonos a döntően vidéki, hazai tulajdonban lévő gyógy- és wellness szállodákat vette igénybe. Ennek köszönhetően ezekben a hotelekben, az utóbbi években lényegesen nőtt a vendégek száma, emelkedett a kihasználtság.
A jelentős állami és EU támogatással épült szállodák fenntartható működését veszélyezteti a SZÉP-kártya adóterhelésének tervezett emelése, emellett azzal is számolni kell, hogy a forgalom és a jövedelmezőség várható csökkenése a szállodaiparban és a turizmusban a foglalkoztatottak számát is negatívan érinti - fogalmaz állásfoglalásában a szakmai érdekképviselet.
MTI